Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

A. Kamiński nazwał swoją książkę opowieścią o wspaniałych ideałach bohaterstwa i służby. Rozważ słowa autora w formie rozprawki.

Uważam, że Aleksander Kamiński dobrze określił swoją książkę Kamienie na szaniec jako:opowieść o wspaniałych ideałach bohaterstwa i służby. Fakt ten chcę udowodnić w mojej pracy.
Moim zdaniem jeden z głównych bohaterów powieści Kamienie na szaniec, Rudy, jest doskonałym odzwierciedleniem wspaniałego człowieka, który zasługuje na miano bohatera. W czasie wojny został schwytany przez niemieckich okupantów i brutalnie torturowany,mimo to nie zdradził swoich towarzyszy.
Sądzę, iż Alek także zasługuje na miano idealnego służbisty. Był on chłopakiem bardzo odważnym, co potrafił wykorzystać w walce o ojczyznę. W czasie służby w Małym Sabotażu wykonywał wiele odważnych i spontanicznych akcji. Jednak największym bohaterstwem wykazał się podczas akcji pod Arsenałem, kiedy to ratując Rudego naraził własne życie.
Myślę, że postępowanie Zośki również potwierdza moją tezę. Kiedy Niemcy schwytali jego najlepszego przyjaciela, Rudego, nie poddał się. Próbował go uwolnić, co mu się udało. Nie skończyło się to po jego myśli, ponieważ Rudy po kilku dniach zmarł.
Wnioskując z powyższych argumentów stwierdzam, iż Rudy, Alek i Zośka Byli wspaniałymi ludźmi i bohaterami.
Podsumują uważam, że postawiona przeze mnie teza została udowodniona. Ta trojka głównych bohaterów jest tylko częścią ludzi, którzy cenili sobie ideę bohaterstwa i służby opisanych w książce Aleksandra Kamińskiego Kamienie na szaniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *