Wkuwam

Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery

Na całym świecie istnieje mnóstwo bezdomnych, samotnych, spragnionych miłości dzieci. Takie dzieci kochaja rzeczy małe rónie mocno jak wielkie, a wszystko przezywaja, jakby było najistotniejsze na świecie. Dlatego ważną dla nich kwestią jest sznsa na adopcje, znalezienie prawdziwego domu.

Ania Shirley romantyczna osierocona dziewczynka trafia dzięki szczęśliwej pomyłce do domu poczciwego Mateusza i dobrej, a zarazem surowej Maryli na Zielone Wzgórze, zmieniając ich zycie w mgnienia oka. Dziewczynka marzy o prawdziwej przyjaźni i wierności na całe życie. Niebawem poznaje Dianę, która staje sie jej towarzyszką przygód. Przezywaja wspaniałe chwile na Zielonym Wzgórzu.
Ania z Zielonego Wzgórza to pierwsza cześci cyklu powieściowego o Ani Shirley. Pzrygody małej sieroty juz od kilku lat bawia i wzruszają młode czytelniczki, pozwalając spojrzeć na świat oczami wudowłosej dziewczynki.

Sądze, iż książka Lucy maud Mondgomery pokazuje światu, że życie ma o wiele więcej barw i odcieni, niz sie moze komukolwiek wydawac. Ania i ksiązki o niej są receptą na prawie wszystkie smutki świata.
Książka posiada wzruszająca, wspaniałą fabułę. Można do niej powracać nawet po wielu latach. Myslę, że w tej książce piekno i dobro jest zawarte w każdej literce. Ania przenosi nas w swiat fantazji dziecęcej co rozwiaj nasza wyobraźnię