Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Artykuł informacyjny o Harrym Potterze

Harry Potter to seria książek fantasy autorstwa brytyjskiej pisarki Joanne Kathleen Rowling. Pierwsza książka, Harry Potter i Kamień Filozoficzny, wydana została w 1997 (w Polsce 2000), lecz jej akcja rozgrywa się w roku 1991. Książki z cyklu cieszą się niezwykłą popularnością, swego czasu były chwalone za to, że zdołały oderwać dzieci od telewizji i gier, a przyciągnęły do literatury. Książka wieńcząca niezwykle popularną sagę jest prawdopodobnie najbardziej wyczekiwaną powieścią dla dzieci na świecie. Rowling, która nadal pracuje nad tomem, umieściła na swojej stronie internetowej komunikat o treści:
„Opisuję teraz sceny, które zaplanowałam już kilkanaście lat temu i jestem jednocześnie szczęśliwa i spięta. Z jednej strony chciałabym napisać tę książkę, z drugiej nie chcę tego kończyć (nie martwcie się, napiszę ją)”.
Wydawnictwo Publisher Scholastic Corp. zapowiedziało, że pierwszy nakład siódmej, ostatniej części „Harry’ego Pottera” wyniesie w Stanach Zjednoczonych 12 milionów egzemplarzy.
Książka trafi do księgarń 21 lipca. Wydanie ostatniej części popularnego cyklu J.K. Rowling zostanie wsparte kampanią reklamową wartą miliony dolarów. Będzie to tym samym jedno z największych przedsięwzięć wydawniczych ostatnich lat.Zamówienia na szósty tom Harry Pottera były rekordowe.Scholastic, amerykański wydawca serii, zapowiada pierwszy nakład w wysokości 10,8 mln egzemplarzy, czyli siedem razy większy niż nakład autobiografii Billa Clintona. To także 4 mln więcej niż wyniósł pierwszy nakład poprzedniego tomu serii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *