Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Bardzo proszę o szybką pmoc – w nagrdę 15 pkt. Jutro na lekcji polskiego będZiemy sądzić Krena i Antygonę. Jestem niestety obrończynią Kreona i muszę mieć kilka pytań, (dokładnie 9) które mogę zadać broniąc Kreona.. Help !

– Który władca, jak Kreon, narażałby siebie samego na gniew bogów dla dobra państwa? (Kreonowi zależało na dobrze obywateli, dlatego starał się wydać sprawiedliwy wyrok) – Czy bogowie naprawdę czczą zbrodniarzy i zdrajców? – Czyż zdrajców ojczyzny nie należy karać najsurowszą karą? – Czyż Kreon nie cofnął swej decyzji? – Czy nie jest ludzkim pomylić się, dokonaćzłej decyzji? – Jako władca Kreon ma obowiązek egzekwować prawo, czyż nie? – Czy skazując Antygonę nie pokazał, że jest władcą o „silnej ręce”, godnym sprawowania powierzonego mu stanowiska? – Czy nie wydałby się nieco stronniczy ułaskawiając narzeczoną swego syna? – Czyż nie należy karać zła, a chwalić dobra? – Czy jakakolwiek decyzja byłaby w tym przypadku właściwa? (Kreon stał w obliczu tragedii, jakąkolwiek decyzję by podjął, zawsze byłaby ona zła)

1.Wysoki sądzie na  jakiej podstawie sąd mialby osądzac kreona jeśli był on władcą i chciał jak najlepiej dla ludu ? 2.Moim zdaniem Kreon jest niewinny ponieważ był wyrozumiały i postepował zgodnie z prawami które ustalił i za to miałby byc niby winny? 3.Mój klijent jest nieugięty odżucał nawet argumenty swojego syna choc bylo mu z tym ciezko ale postępował zgodnie z prawem i za to należy mu sie kara? 4.Myślę ze sąd z całą pewnością powinien oskarzyc antygone iż złamała prawa choć dobrze wiedziala co jej grozi więc chyba jasne że powinna być ukarana? 5.Kreon wydał zakaz grzebania Polinika ponieważ uważał,że nie można jednakowo traktować bohatera i zdrajcy więc myślę ,że dobrze postąpił wydając ten zakaz bo przeciesz Polinik był zdrajcą to sąda zdaniem  miałby byc trakotowany jak każdy ? 6.Bez zastanowienia ztwierdzam ,że antygona powinna zostac oskarżona iż wiedziała co ja czeka jeśli złamnie zakaz to i tak podjęła sie tego wyzwania wiec odpowiedz  na to kto powinien zostac oskarżony jest porsta nie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przegapiłeś