Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Bez mojej zgody

Uważam , że film Nicka Cassavetesa pt. ,,Bez mojej zgody opisuje nizwykle ważną historię. Dramat ukazuje kruchość ludzkiego życia , pokazuje jacy jesteśmy bezradni wobec losu, który został nam z góry przepisany. Dzięki filmowi możemy poznać uczucia jakie towarzyszą ludzią podczas ciężkiej choroby oraz te, które towarzyszą rodzinie chorego. Możemy zobaczyć jak wygląda życie Kate ze świadomością , że w każdej chwili jej egzystencja na ziemi może się zakończyć , że w każdej chwili może zasnąć bezpowrotnie, czy ze świadomością że może po raz ostatni widzi swoich bliskich.
Według mnie jest to bardzo poruszający i realistyczny film. Dzięki niemu ludzie zdrowi mają szansę uświadomienia sobie jakie szczęście ich spotkało. Ludzie często narzekają na swój los ,twierdzą że życie jest niesprawiedliwe bo na przykład nie mają własnego domu czy dużego samochodu ,nie zdając sobie sprawy że tak naprawdę mają wielkie szczęście , że jest im dane posiadać coś czego wartośc jest po prostu nieoceniona-zdrowie. Jedni mając to nie zdają sobie po prostu z tego sprawy i przejmują sie błahymi sprawami , inni natomiast oddali by wszystko byle by tylko to zdrowie uzyskać .
Film pokazuje także, jak zażyłe są relacje rodzinne Fitzgeraldów. Choroba niezwykle ich zbliżyła , sprawiła że wszyscy mają tylko jeden cel-doprowadzenie do tego by Kate była zdrowa. W mało której rodzinie dzisiaj są takie relacje jakie zostały przedstawione w filmie. Zazwyczaj każdy członek rodziny ma swoje własne życie i swoje własne problemy, mimo, ż e kocha swoją rodzine nie jest jednak z nią aż tak mocno związany. Dla rodziny Fitzgeraldów wszystkie inne problemy wydają się być nieistotne. Liczy się dla nich tylko jedno-zdrowie siostry czy córki. Wszyscy muszą być niezwykle silnymi ludźmi. Najsilniejszą z nich wydaje się byc matka Kate- Sara. Walczy ona o córkę do samego końca , nie chce pozwolić jej odejść, nie może pogodzic się z tym że czas jej córki juz nadszedł , że jest ona gotowa do przejście do innego lepszego śwata , gdzie nie będzie musiała znosić widoku szpitala ,gdzie nie będzie przechodziła wszystkich cieżkich zabiegów, gdzie nie będzie czuła tego starszliwego bólu. Zdrowi ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego jak ważne są relacje w rodzinie, nie doceniają tego .
Film ,,Bez mojej zgody na długo pozostanie w mojej pamięci. Ukazuje on niezwykle przejmującą historie i zawiera wiere morałów. Wszyscy ludzie mogliby się uczyć od rodziny Fitzgeraldów. Uważam, że w każdej rodzinie powinny być tak zażyłe relacje międy jej członkami. Po oglądnieciu tego filmu wielu zdrowych ludzi uświadomi sobie to, jakimi są szczęsciarzami i przestanie przejmować się błahymi , nieistotnymi problemami a zauważy, że w życiu jest coś ważniejszego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *