Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Biografia – Michael Jackson

Michael Joseph Jackson ur. 29 sierpnia 1958. Był piosenkarzem, kompozytorem, choreografem i producentem muzycznym. Nazywany „królem popu”.

Jackson urodził się w miejscowości Gary w amerykańskim stanie Indiana. Był siódmym z dziewięciorga dzieci Katherine i Joego Jacksonów. Na scenie zadebiutował w 1964r. w zespole Jackson 5, w którym występowali także jego starsi bracia. W latach 1965 – 1968 zespół Jacksonów wygrał liczne konkursy dla młodych talentów oraz wydał dwa pierwsze single. Michael stał się najmłodszym artystą w historii. Od 1976 roku bracia Jacksonowie zmienili wytwórnie i nazwę zespołu na The Jackson. Skład gruby powiększył się o najmłodszego brata – Randytego.

W 1978 roku Michael zadebiutował jako aktor w filmie muzycznym „The Wiz”. Jacksonowi od początku kariery towarzyszyło duże zainteresowanie mediów. Pisano o jego romansie z aktorką Brooke Shields i małżeństwem z Lisą Marie Presley i pielęgniarką Debbie Rowe, z którą miał 2 dzieci, 6-letniego Prince’a i 5-letnią Paris.

Michael Jackson jest bardzo uhonorowanym artystą w historii. W trakcie swojej 40-letniej kariery otrzymał liczne tytuły i nagrody. Zmarł 25 czerwca 2009 roku w Los Angeles. Swoje kondolencje przesyłały gwiazdy z całego świata. Strasznie bolesne jest to, że ktoś tak wrażliwy, człowiek który był otwarty na problemy całego świata – dzieci, chorych, uchodźców, biednych, prześladowanych został zniszczony. Przez własną rodzinę, przez ludzi, którzy widzieli w nim tylko maszynkę do zarabiania pieniędzy. No i niestety też przez sukces, na który nie był nigdy przygotowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *