Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka Adama Cisowskiego

Adam jest głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego Szatan z siódmej klasy. Ma siedemnaście lat i uczy się w warszawskim gimnazjum. Posiada czworo niesfornego rodzeństwa.
Adam to silny, dobrze zbudowany oraz nieco pulchny młodzieniec. Został obdarzony śmiałym i przenikliwym spojrzeniem. Odznacza się rozmierzwiona czupryną , o czym świadczy cytat : był to nieforemny chłopak, nieco pękaty z rozmierzwioną czupryną.
Tytułowy szatan odznacza się bystrością oraz bogato rozwiniętą wyobraźnią. Potwierdza to wypowiedż narratora : ponieważ trudna ta operacja wymaga czasu i osobliwych narzędzi, których nie było pod ręką, więc bystry młodzian, odkrywający potężne tajemnice, nie okazał zbytniego przerażenia. Jego jasne, precyzyjne myslenie i duza wiedza z różnych dziedzin sprawia , że potrafi wybrnąć z kłopotów.
Nie, panie profesorze.Ani dotąd nikt nie kpił , ani ja bym się nie ważył. Pan profesor może nawet o tym nie wie, że kochamy pana profesora uczciwie i serdecznie Jak wynika z powyższego fragmentu chłopiec potrafi okazywać uczucia w stosunku do przyjaciół. Adaś był niekonfliktowy, przyjazny i serdeczny.
To tylko, panie profesorze,że ja jestem winien wszystkiemu. Zachowanie bohatera świadczy o jego szczerości oraz umiejetności przyznawania się do błędów. Adama cechowała dobroć serca. Nie wymigiwał się od pomagania innym, ale chętnie to czynił. Był pracowity i nie zrażał się trudnościami w dążeniu do celów. Szczerze kochał rodziców
Kornel Makuszyński wyposażył swojego bohatera w cechy, które uznał za najbardziej przydatne w życiu i najlepsze. Adaś cisowski może być wzorem dla innych. Imponuje zarówno inteligencją i dobrym sercem.. Wpadanie w pułapki oraz odczuwanie strachu sprawiają, że jest ludzki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *