Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka Aliny siostry Balladyny.

Alina jest siostrą tytułowej bohaterki z utworu Juliusza Słowackiego pt:Balladyna.

Pisarz opisał Alinę jako drobną,o jasnych włosach jak aniołek dziewczynę.
Oczy miała jak fijołki, piękne, długie włosy spiete w warkocz , oraz posiadała lekko zaróżowione policzki. Była biedną wieśniaczką, mieszkającą z siostrą i matką-wdową.
W scenie powrotu córek z pola widać, że sposób w jaki mówi Alina o matce sugeruje, że kocha ją i że nie jest to tylko miłośc na pokaz. Używa zrobnień co świadczy o tym, że jest wrażliwą dziewczyną. Bardzo dba o matkę. Jest również bardzo pracowita.
Alina cieszyła się nawet drobnostkami. Była bardzo wesoła. Radowała się, że życie ich rodziny wkrótce całkowicie się zmieni. Nie myśli tylko o sobie, lecz także o matce i siostrze. Uważa, że szczęscie które do nich przyszlo, nie zależy od wyboru Krikora. Nawet jeśli ten wybierze Balladyne: Jeśli nie będę panią Kirkorową,to będe pani Kirkorowej siostrą.
Bardzo kocha Balladynę. Zna jej tajemnicę, wie , że spotyka się ona z Grabcem. Dziwi się, więc że siostra tak szybko chce zapomnieć o potajemnyuch randkach i przelać uczucia na Kirkora.
Alina jest dziewczyną skromną,zdaje się na wolę bożą. Przeprasza,że ocenia zachowanie siostry: (…) przebacz mi, o chryste,
że sądzę miłość,której och! nie zaznałam.
Składa przysięge, że jeśli zostanie żoną Kirkora, będzie wierna i dobra- :
Widzisz mój Boże! Ja mam serce czyste
A przysięgając, nie łamie przysięgi….
Alina była szlachetna, spokojna, prostolinijna i wesoła.
Gdy przyjeżdza Kirkor i pyta każdą z dziewczyn co mu przyrzekają to Alina obietnica jest prosta: wieśniaczka obiecuje Kirkorowi wierność. Stawia też warunek- jeśli zostanie wybrana, Kirkor będzie musiał zabrać do swojego zamku nie tylko ją,ale i jej matką i Balladynę. Ten warunek daje pzrewagę Aline, ale ślepa miłość matki do Balladyny, każe jej bronić także starszej córki i przekonywać Kirkora, że Balladyna jest równie szlachetna.
Do akcji wtrąca się Skierka. Podpowiada matce, żeby konkurencją, która przesądzi o wyborze żony przez Kirkora był, zbiór malin przez siostry.
Obywdu dziewczynom zalezy na wypełnieniu dzbanka malinami ale, pracuje tylko Alina. Balladyna tak obsesyjnie myśli o zwycięstwie,że nawet nie zauważa malin. Jej siostra jest pogodna, podśpiewuje sobie, podczas, dgy w głowie Balladyny juz rodzi się plan zabojstwa.
Alina zostaje zabita. Umarła przez rządze władzy Balladyny, choć to jej Alinie należał sie tron.

Może komus się przyda:)). Wiem,że praca nie jest idealna i na pewno ma błędy składniowe i stylistyczne (bo takie niestety najczęsciej robię),ale mimo wszystko uważam, że praca nie nalezy do najgorszych:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *