Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza.

Ania była główną bohaterką powieści Lucy Maud Montgomery pt. ,,Ania z Zielonego Wzgórza. Rodzice Shirley zmarli na febrę, dlatego trafiła do domu obcego małżeństwa, gdzie wychowywała ich dzieci. Później przeniesiono ją do Domu Dziecka.

Ania była jedenastoletnią dziewczynką w chwili przybycia na Zielone Wzgórze. Trafiła tam przez przypadek. Cuthbertowie chcieli zaś przygarnąć chłopca, który byłby pomocą w gospodarstwie.

Shirley jako dziecko była chudą, rudowłosą dziewczynką o piegowatej twarzy, szarozielonych, błyszczących oczach, kształtnym nosie i spiczastej brodzie. Rude włosy były główną przyczyną jej zmartwień.
Ania była ubrana w skromnie, nieładne i niemodne sukienki.
Jej gadatliwość, lekkomyślność i roztrzepanie, lecz najbardziej wyobrażanie sobie romantycznych lub niemożliwych rzeczy zawsze przynosiły jej jakieś kłopoty. Była żywa, energiczna, gotowa do poświęceń. Potrafiła się cieszyć pięknem przyrody, a swoje uczucia wyrażała dzięki bogatemu zasobie słownictwa. Prawie zawsze była pogodna i radosna, lecz często bywało, że wpadała w ,,otchłań rozpaczy.
Shirley była pracowita, więc starała się jak mogła pomagać Maryli i Mateuszowi w gospodarstwie. Dużo pracy wkładała również w naukę, dzięki czemu osiągnęła bardzo dobre wyniki w szkole. Zawdzięczała to swojej inteligencji, uzdolnieniom literackim i pojętności.

W wieku szesnastu lat zmieniła się w smukłą, zgrabną panienkę o mlecznej cerze i włosach o kasztanowej barwie. Ubierała się nadal skromnie, ale gustownie i bez niepotrzebnych dodatków.
Jej cechy chrakteru nie uległy wielkiej zmianie. Nadal była koleżeńską, śmiałą dziewczyną wytrwale dążącą do celu. Posługiwała się pięknym, bogatym, lecz skromnym językiem. Stała się jedynie bardziej ambitna, sumienna i pilna.

Bardzo mi się podoba postać Ani, lecz myślę, że jako szesnastoletnia dziewczyna uległa ,,zmianie na lepsze, ponieważ zrozumiała wiele ważnych spraw i stała się pilniejszą i mniej próżną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *