Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka Anieli Kowalik Kłamczucha.

Aniela Kowalik, 15-letnia dziewczyna. Uczennica Liceum Poligraficznego w Poznaniu. Jest półsierotą. Ojciec jej to rybak . Jest główną bohaterka książki M. Musierowicz, pt.Kłamczucha
Dziewczyna ma czarne, żywe oczy i czarne gęste włosy. Nosi okulary. Jej różowe policzki i usta wskazują na wybuchowy temperament.
Bohaterka jest bardzo pomysłowa, ponieważ przebrała się ze Franię Wyrobek. Często kłamała. Była nieodpowiedzialna, gdy zostawiła same dzieci w domu. Zagrała Hamleta i pokazała swoje zdolności. Pewna siebie – zawsze wierzyła, że się uda. Wepchała w Pawałka dwadzieścia pączków co zanaczyło, że jest mściwa. Anielka miała dar przekonywania więc przekonała ciocie Lilę, aby dała jej mieszkanie. Oddała Danusi swoją rolę bez kłótni – nie była konflitową egoistką. Sama wyjechała do Poznania, czyli była samodzielna.
Anielka była miła dla Kasi – swojej przyjaciółki. Kochała swojego tatę, jednak nie zawsze była wobec niego szczera. Zakochana w Pawałku, potem dla niego mściwa. Była uprzejma dla cioci Lili, ale jej nie doceniała. Obojętna dla Robrojka. Wykorzystywała go. Myślała, że Mamertowie zrobią to co ona chce. Aniela szanopwała Dmuchawca.
Podoba mi się ta postać, ponieważ mimo to, że kłamała była bardzo miła.

Ocena : bdb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *