Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka Anieli Kowalik Kłamczucha Małgorzaty Musierowicz.

Aniela Kowalik była główną bohaterką Kłamczuchy. Ma 15 lat. jej rodzinną miejscowością była Łeba. Mieszkała tam razem z ojcem. Jej najlepszą przyjaciółką była jej sąsiadka Kasia Krókówna. Później bohaterka przeprowadziła się so Poznania, gdzie uczęszczała do liceum Poligraficzno-Księgarskiego. Pracowała takze jako pomoc domowa nie jako Aniela Kowalik, lecz jako Franciszka Wyrobek.
Była drobną czarnowłosą dziweczyną w wielkich okularach. Policzki Aniela miała różowe, nos spory i zawadiacki, a wyraz jej ust wskazywał temperament wybuchowy i daleki od łągodności. Wygladała na kogoś, kto ma tak zwany charakterek. Przybywajac do Poznania musiał być ubrana bardzo skromnie, aby wzbudzić litość u Mamertó. Miała więc ubrany spłowiały podkoszulek i spraną spódnicę z drelichu i wielki parciany plecak z klapą zapinaną na rzemyki. A na nogach miała potężne rybackie gumiaki. Pracując jako Franciszka Wyrobek musiała wygladać na dziewczynę z prowincji. Powinna być źle uczesana, umalowana nieumiejętnie, trochę z wygladu niedomyta.
Nie wyrózniała się też niczym szczególnym była mądra i zdolna. jednak jej wadą było to, że często kłamała. Jej zainteresowaniem był teatr, chciała zostać aktorką. Chociaż okłamywała ojca i rodzine, kochała ich. Jedyną osobą, ktorej mówiłą prawie wszystko była jej przyjaciółk Kasia. Przez kłamstwa chciala wzbudzić litość i współczucie. Była zakochana i dla tej miłosci mogła zrobić wszystko.
Miom zdaniem Aniela mimo wszystko była bardzo miłą osobą, bo w końcu zrozumiała swój błąd i poprawiła się. Myslę, że gdybysmy się lepiej poznały mogłybyśmy się zaprzyjaźnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *