Język Polski Wkuwam

Charakterystyka Balladyny Juliusza Słowackiego.

Balladyna to tytułowa bohaterka dramatu Juliusza Słowackiego. Mieszka ze swoją matką wdową i młodszą siostrą Aliną w wiejskiej chacie nad jeziorem Gopło.
Dziewczyna ma jasną cerę, ciemne oczy, krótkie, brązowe włosy które splatała w warkocz. Była piękna i wszyscy zachwycali się jej urodą.Jest postacią bardzo egoistyczną i bardzo leniwą, ktora lubi wyręczać się innymi i czerpać korzyści z cudzej pracy. Nie chciało jej się zbierać malin, chociaż wiedziała, że od tego zależy jej przyszłość postanowila zabic siostre, aby odebrać jj dzban z malinami. Po tym zdarzeniu pojawil jej się na czole krwawy znak, którego nie da się zmyc. Nie potrafiła zapanowac nad swoimi emocjami. Wpadała we wściekłośc i agresję.Często kłamała po to by jej liczne zbrodnie nie wyszły na jaw. Byla osobą leniwą, ponieważ zrzucała większośc obowiązków na Alinę. Balladyna była złą żoną, cały czas knuła przeciwko Kirkorowi, gdyż chciała zdobyć pełnię władzy w królestwie co doprowadziło do śmierci jej męża. Po tym jak została królową, nawet nie chciała sie przyznac do matki bo się jej wstydziła i wypędziła ją z królestwa. Sposób, w jaki traktowała wielu ludzi był okropny, wydawało się jej, że jest najważniejsza i, że może mieć, co tylko sobie zapragnie.
Moim zdaniem jest to postać całkowicie zła. Wogóle nie należy jej naśladować. Serce miała jak z lodu i nie potrafiła pomagać czy, żyć z innymi tak jak inni ludzie.