Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka bohaterów Zemsty.

Cześnik Maciej Raptusiewicz -kawaler, zubożaly szlachcic, apodyktyczny warchoł.Żyje w poczuciu bezkarności.Lekceważy innych, bywa zarozumialy i wyrachowany.Tyranizuje otoczenie.

Rejent Milczek-wdowiec, średniozamożny szlachcic,sprawia wrażenie flegmatycznego i ociężalego, jest jednak sprytny i inteligentny.

Józef Papkin-łączy cechy dwóch błaznów: żołnierza-samochwały i zubożałego szlachcica-pieczeniarza.Przekupny, bawidamek, tchórz.

Wacław Milczek-jednyny syn Rejenta.Typ sentymentalnego kochanka, z pozoru niesmiałego, ale odważnego, umiejącego pokierować własnym losem.Walczy o realizacje swojego szczęścia.

Klara-rozsądna i sprytna bratanica Cześnika,zakochana w Wacławie.O miłości myśli poważnie,ma poczucie humoru, potrafi być nawet uszczypliwa,

Podstolina Anna Czepiersińska-krewna Klary, wdowa, która pochowałą juz trzech mężów.Nadal atrakcyjna, ma za sobą niejedną przygode miłosna.Jest kobietą zaradną, inteligentną, wyrachowaną.

Dyndalski – oddany chlebo dawcy, wierzy w jego szlachetność i mądrość, traktując na serio opinie wypowiadane przez Cześnika.Dominuje w nim poczucie szacunku i lojalności.Jest ślamazarny, niezbyt mądry i mało bystry, choć potrafi dowcipnie odpowiedzieć lub dociąć Papkinowi.

To by było na tyle. Mam nadzieje, że komus sie to przyda 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *