Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka Cześnika z punktu widzenia Rejenta – „Zemsta”

Cześnik Raptusiewicz jest moim odwiecznym wrogim. Od lat toczymy ze sobą walkę. Muszę dzielić z nim pół zamku. Mieszka on tam m.in. ze swoją synowicą Klarą i Papkinem.

Raptusiewicz jest strasznie hałaśliwy, gadatliwy, porywczy i gwałtowny. Gdy się zdenerwuje potrafi być nieobliczalny. Posłaniec Papkin tak go określił: „Cześnik wulkan aż niemiło…”.

Mój sąsiad jest człowiekiem bardzo kłótliwym i zawistnym, który za wszelką cenę chce mi dokuczyć. Gdy postanowiłem naprawić mur graniczny, on przepędził robotników. W swojej zawziętości, chęci zemsty postanawia podstępem zwabić mojego syna Wacława i zmusić go do ślubu z Klarą. Nie kieruje się jej szczęściem, o czym świadczą słowa skierowane do niego: „Tobie żonka jakby nimfa, Podstolinie grochowinka, Rejentowi fimfa, a mnie zemsta doskonała…”. Cześnik jest chciwy i przywiązany do majątku. Chce ożenić się z Podstoliną, po to, aby zapewnić sobie bogate i dostatnie życie.

Moim zdaniem Cześnik Raptusiewicz posiada nie tylko wady, ale i zalety. Jest osobą szczerą, mówi zawsze to co myśli. Chociaż nie zawsze wychodzi mu to na dobre i nie wszystkim się to podoba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *