Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka Dicka Sowerby’ego z Tajemniczego ogrodu.

Dick Sowerby ma 12 lat, jest synem Susany Sowerby i wychowuje się w licznej rodzinie (ma 12 rodzeństwa). Jest ubogi i mieszka na wrzosowiskach.
Ma rude włosy, czerwone polczki, szerokie, czerwone usta i zadarty nos. Oczy jego są koloru morza. Twarz ma obsypaną piegami. Zawsze jest ubrany czysto i schludnie.
Często mówi szeptem, ponieważ nie chce spłoszyć zwierząt , a czasami mówi gwarą.
Porusza się bezszelestnie, cicho i delikatnie, żeby zwierzęta były spokojne.
Interesuje się roślinami i zwierzętami, ma bardzo dobrą pamięć, ponieważ potrafi zapamiętać nazwy roślin. Lubi spędzać wolne chwile ze zwierzętami. Rozumie ich mowę i potrzeby. Potrafi dbać o rośliny i zwierzęta.
Dick to wesoły i uczciwy chłopiec. Zawsze na jego twarzy pojawia się uśmiech. Jest chłopcem koleżeńskim i bardzo niezwykłym. Inny od swoich rówieśników, ma inne zainteresowania. Lubi pomagać ludziom w problemach. Chętnie pracuje w ogródku.
Uważam, że Dick jest dobrym chłopcem. Wyjątkowym dlatego, że jest zawsze sobą. Potrafi być troskliwy i miły wobec ludzi. Interesuje się przyrodą i wie, że niszczenie jej,to tak,jakbyś podcinał gałąź,na której siedzisz. Potrafi wywiązać się z obietnicy, dochować tajemnicy no i jest po prostu sobą. Dlatego chciałabym się z nim zaprzyjaźnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *