Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka Ebenezera Scrooge’a przed i po przemianie

Ebenezer Scrooge to główny bohater utworu pt. „Opowieść Wigilijna”, autorstwa Karola Dickensa. Scrooge to samotny starzec, właściciel kantoru.

Jest chudym, starym mężczyzną o pełnym złości wyrazie twarzy. Ma długi, przygarbiony nos i podpuchnięte zaczerwienione oczy. Jego ostre rysy twarzy i złowrogie spojrzenie odbierają każdemu chęć rozmowy z takim człowiekiem.

Ebenezer Scrooge jest samotny, zgorzkniały i oschły. Oprócz siostrzeńca Freda nie ma żadnej rodziny. Uważa, że Fred niepotrzebnie cieszy się ze Świąt Bożego Narodzenia, ponieważ jest to tylko strata pieniędzy i cennego czasu. Był bardzo skąpy, ponieważ długo dorabiał swój majątek i nie miał zamiaru za nic płacić. Dlatego żył w zimnie, w swoim kantorze oraz mieszkaniu.

Po przemianie, która zaszła w nim wskutek odwiedzin duchów Bożego Narodzenie stał się hojny, energiczny, radosny, uśmiechnięty. Przełamał swe skąpstwo oraz z radością patrzył na szczęście innych. Uszczęśliwił swojego przyjaciela Boba Cratchita podarowując jemu i jego rodzinie ogromnego indyka.

W trakcie podróży z jednym z duchów dowiedział się, że jeśli nie pomoże małemu Timowi to on umrze. Dotarło do niego, że gromadzenie pieniędzy nie ma sensu jeśli nie korzystają z nich ludzie potrzebujący.

Moim zdaniem przemiana bardzo pozytywnie wpłynęła na bohatera i pokazała mi, że nawet najbardziej niesympatyczny i pełen wad człowiek może się zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *