Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka Ebenezera Scrooge’a

Głównym bohaterem „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa był Ebenezer Scrooge. Był to człowiek w podeszłym wieku, który całe dnie przesiadywał w kancelarii. Jego życiowym priorytetem było osiągnięcie sukcesu i zdobycie jak najwięcej pieniędzy. Oprócz bratanka Freda, Scrooge nie ma żadnej rodziny. Mieszka sam w Londynie.

Ebenezer był chudy i przygarbiony, miał siwe włosy i twarz pokrytą zmarszczkami, długi, szpiczasty nos i zaczerwienione oczy. Ubierał on się bardzo skromnie, ponieważ żal mu było pieniędzy na ubrania. Chodził on zawsze z tą samą, nie wyrażająca nic, miną. Wzbudzał on przerażenie wśród przechodniów.

Scrooge przed pojawieniem się duchów był obojętnym, upartym, chytrym, bezdusznym i nie potrafiącym kochać człowiekiem. Nie umiał się dzielić pieniędzmi i nie był wrażliwy na krzywdę innych. Jednak był tez bardzo ambitny, pracowity oraz uparcie dążył do celu, aby zdobyć pieniądze. Nienawidził on Świąt Bożego Narodzenia i uważał, że to tylko czas płacenia rachunków.

Scrooge po odwiedzinach duchów zmienił swe postępowanie na lepsze. Polubił Święta Bożego Narodzenia, stał się dobry i otwarty dla innych, a także radosny i szczęśliwy. Starał się pomagać biednym i uśmiechać do ludzi na ulicy. Spędził święta z bratankiem i jego rodziną.

Bardzo podobała mi się przemiana głównego bohatera. Doceniam to, iż podczas tak krótkiego czasu stał się dobrym człowiekiem. Jego przygoda zmusiła mnie do przemyślenia pewnych rzeczy w moim życiu i innego spojrzenia na Święta Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *