Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka Jagienki – Krzyżacy.

Jagienka jest jedną z głównych bohaterów powieści pt. Krzyżacy. Jest ona córką Zycha ze Zgorzelic. Ma ona około 15 lat. Wychowuje ją ojciec, gdyż niedawno zmarła jej matka. Gdy ojciec Jagienki wyjeżdżał na wojny ona zajmowała się gospodarstwem.
Jagienka jest bardzo ładną dziewczyną. Czuć od niej zdrowie, siłę i młodość. Jest wysmukła, ma czerwone usta i śliczne modre oczy. Gdy pierwszy raz Jagienka była opisana w książce miała rozpuszczone włosy, a na sobie koszulę i serdak. Jej ubiór był opisany też, gdy przybyła ona do Bogdańca. Miała na sobie kożuszek otwarty na przodzie, kryty zielonym suknem, spódnicę w prążki, nowe buty, a na szyi korale. Najpiękniejszy jej strój autor przedstawił, gdy jechała do kościoła. Była ubrana w odzież z czerwonego sukna podbitą gronostajami, czerwone rękawiczki i gronostajowy, naszyty złotem kapturek na głowie i włosy związane w dwa warkocze. Wyglądała ona wtedy, jakby była z bardzo bogatego rodu.
Jagienka miała niektóre cechy charakteru podobne do chłopca. Była bardzo odważna i dlatego lubiła polowania. Była pracowita, ale umiała się też dobrze bawić. Swoją radością dzieliła się z innymi.
Według Zbyszka Jagienka była dobrą towarzyszką zabaw i polowań. Uważał, że jeśli jest taka odważna, to może iść nawet na wojnę. Dla opata Jagienka była prawie jak córka. Pozwalał jej na wszystko np. na polowanie w jego lasach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *