Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka Janiny Krechowicz – Kreski.

Kreska czyli Janina Krechowicz to nastolatka mieszkająca w Poznaniu. Mieszka tu ze swoim dziadkiem,profesorem Dmuchawczem. Uczęszcza do liceum ,do klasy I,,b.
Dziewczyna była średniego wzrostu o szczupłej budowie ciała. Jej twarz ozdabiały promienne, bure oczy z wielkimi rzęsami. Włosy tak samo jak oczy były koloru burego, ścięte na Izabelę Trojanowską. Janka ubierała się w zbyt oszerne kamizele i kolorowe getry. Posiadała także w swojej garderobie własnoręcznie robione szale i torebki.
Kreska była opiekuńcza i troskiliwa, ponieważ potrafiła poświęcić swój czas innym. Miała podejście do dzieci naprzykład do Aureli, ale potrafiła też zaopiekować się chorym dziadkiem. Kiedy powiedziała Maćkowi ,że nie chce od niego fałszywej miłości, to pokazała, że ma wysokie poczucie własnej wartości i godności. To konsekfentna, stanowcza i zdecydowana nastolatka. Broniła własnej intymności, nie chciała, zeby ktoś obcy poznawał jej sytuację rodzinną , ale wiedziała , że potrzebuje wsparcia, dlatego chodziła na rozmowy do rodziny Borejków. Potrafiła dostosować się zmiany warunków , na przykład do tego, że zmieniała szkołę i dodatkowo zamieszkała w Poznaniu. To pokazało ,że Kreska jest silna psychicznie ,opanowana i wytrwała. Bohaterka była optymistką i zaradną ,pomysłową i kreatywną dziewczyną ,ponieważ potrafiła samodzielnie wykonywać ubrania.
Janina Krechowicz szacunkiem darzyła osoby dorosłe , a słabrzym i niezaradnym pomagała. Najlepszym przykladem na to była opieka nad dziadkiem po zawale oraz troska o Aurelię.
Pomimo trudnych czasów wnuczka profesora Dmuchawca lubiła chodzić do opery i była jej wielką wielbicieką . W wolnym czasie szyła.
Chciała bym tak samo jak Kreska umieć powiedzieć o swoich problemach. Moim zdaniem , bohaterka umiała zadbać o siebie. Szyła sobie ubrania, potrafiła gotować ,a co najważniejsze, rozumiała ludzi w każdym wieku .Jedną z tych osób była pani Ewa Jedwabińska, Kreska potrafiła zrozumieć ją bez krytyki. Bardzo bym chciała być taka jak ona , ale niekoniecznie w jej sytuacji. Uważam, że Janina jest autorytetem wielu młodych dziewzyn . Jest niezwykła ,a pokazała to soimi czynami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *