Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka Julii Kapulet z lektury ,,Romeo i Julia

Julia Kapulet- główna bohaterka dramatu Szekspira pt. ,,Romeo i Julia.
Czternastoletnia dziewczyna mieszkająca w Weronie. Posłuszna, milcząca, uległa wobec rodziców, niedoświadczona. Idąc na bal miała przyjrzeć się Parysowi, który miał zostać jej mężem.
Nie znamy jej dokładnego wyglądu, ale ze słów Romea wynika, że jest piękna.
Piękność jej zawstydza jarzące się świece. Urocza dziewczyna, nie zna jeszcze prawdziwej miłości i nie jest gotowa na ślub. Uczucia swe chowa w sercu, aby zadowolić rodziców. Poznając Romea, staje się młodziutką kobietą, która podąża za głosem serca. Staje się czuła, troskliwa, nie boi się mówić o swoich uczuciach. Pierwsza wyznaje ukochanemu miłość, jest w stanie, wyrzec się rodziny, swego nazwiska. Przestaje słuchać rodziców, ma własne zdanie na temat małżeństwa. Podejmuje decyzje, pierwsza proponuje ślub. Broni miłości i zawartego małżeństwa, na wieść o zabiciu Tybalta, przez Romea.
Życie bez ukochanego traci dla niej sens, wygnanie Romea staje się równoznaczne ze śmiercią. Wobec nieszczęścia, jest odważna i silniejsza od ukochanego, poszukuje ratunku. Odtrącona przez rodziców decyduje się wypić tajemniczą miksturą od ojca Laurentego, której działanie przypomina śmierć.
Świadoma zupełnego osamotnienia, widzi ostateczne wyjście w samobójstwie.
Julia, to pozytywna i tragiczna bohaterka tego dramatu.
Tragedia z Werony jest tragedią, w którą się wierzy i nad którą dzisiaj można zapłakać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *