Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka Julii Kapulet

Julia Kapulet to bohaterka fikcyjna książki autorstwa Williama Szekspira pt. Romeo i Julia. Była ona córką pana i pani Kapulet. Pochodziła z Wwerony. Jej rodzina walczyła od lat z rodem Montekich.
Główna bohaterka dramatu miała czternaście lat, była piękna, zgrabna, wyróżniała się wśród dziewcząt w swoim wieku. Miała błyszczące oczy, bladą karnację skóry orza jasne oblicze.
Julia Kapulet była osobą szczerą, odważnie mówiła o swoich uczuciach do Romea, otwarcie wyznała mu miłość. Dziewczyna jest także stanowcza i uparta, sprzeciwiła się woli rodziców. Swój bunt wyraziła również, gdy chciała wyrzec się swojej rodziny. Julia była zarazem troskliwą osobą, kiedy przyszedł do niej Romeo bała się o jego życie. Zachowała również odwagę, nie obawiała się śmierci, popełniła samobójstwo w imię miłości. Była pełna uczuć do Romea i gotowa poświęcić wiele dla ukochanego.
Przed poznaniem Romea na balu maskowym Julia skrupulatnie wykonywała polecenia rodziców. Po spotkaniu się pary kochanków oraz ich miłosnych wyznaniach dziewczyna zaczęła się buntować. Była gotowa poświęcić swoje życie rodzinne dla ukochanego. Gdy ojciec kazał Julii poślubić Parysa ta stanowczo odmówiła, gdyż już wcześniej wzięła ślub z Romeem. Zachowanie bohaterki było dynamiczne. Julia pod wpływem miłości dojrzewa i staje się odpowiedzialna za siebie i ukochanego.
Moim zdaniem Julię bardzo zmieniła miłość do Romea. Z małej dziewczynki stała się dojrzałą kobietą. Dla miłości poświęciła życie – to było szlachetne. Julia jest bardzo piękną, młodą, czułą i odważną dziewczyną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *