Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka Papkina

Józef Papkin jest synem Jana Papkina. Jest sługą Cześnika i gdyby nie on przymierałby głodem. Nie znamy jego przeszłości o czym nam mówi ten fragment: ˝Rzecz to znana, iż w mej mocy kazać zamknąć waszmość pana za wiadome dawne sprawki.˝ Cały jego majątek to angielska gitara, na której gra ballady miłosne i ody do Klary oraz zastawiona kolekcja motyli. Wszystko w przekonaniu o rychłej śmierci zapisuje Klarze, którą adoruje.

˝Papkin, po francusku ubrany, przy szpadzie; krótkie spodnie, buty okrągłe do pół łydki, tupet i harcopf, kapelusz stosowany – pod pachą parę pistoletów.˝

Papkin jest tchórzem, kłamcą oraz podstarzałym kawalerem, kobieciarzem. Żyją w nim jakoby dwie postacie: Papkin zmyślony (odważny, bohaterski, szlachetny i nieustraszony) oraz Papkin prawdziwy (zagubiony, tchórzliwy kłamczuch). Papkin jest człowiekiem inteligentnym z pewną dozą poczucia humoru (gdy mówi do nieobecnych wrogów na polu ˝bitwy˝). Posiada pewną ogładę towarzyską – potrafi rozmawiać z kobietami.

Papkin to ciężka do zdefiniowania jednym słowem postać, ma jakby wiele masek. Jednakże to, że autor nagromadził tyle wad w tej postaci daje wrażenie groteski i karykatury.

Osobiście lubię Papkina, ponieważ jest bardzo zabawny, nie tylko w sposobie jakim mówi, ale także jego ˝bohaterskich˝ czynów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *