Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna. Edukacyjna – szkolna baza wiedzy

Największa baza wypracowań, konspektów, streszczeń i pomocy szkolnych w Polsce. Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka Perełki – „Wakacje z duchami”

Jednym z głównych bohaterów książki Adama Bahdaja „Wakacje z duchami” jest Perełka, a tak naprawdę Boguś Albinowski. Jest siostrzeńcem pani Lichoniowej i razem z przyjaciółmi, Paragonem i Mandżarem, mieszkał na warszawskiej Woli. Miał okrągłą i piegowatą twarz, szare, zuchowate oczy, mały, nieco zadarty nosek, włosy krótko przycięte i filigranową budowę. Swoje przezwisko ma od zawsze.

Ma niezwykle ugodowy charakter – kiedy Paragon i Mandżaro zaczynali się kłócić zawsze starał się załagodzić konflikt. Gdy do grona młodych detektywów dołączyła Jola, Perełka nie mógł ukryć sympatii do niej. Za najważniejszą zaletę tej postaci uważam bezinteresowność, ponieważ nie oczekuje niczego za swoją pomoc. Musze przyznać, że bardzo imponuje mi również swoją zawziętością, bo mimo wszystko starał się przezwyciężyć strach. W jego postępowaniu uwidacznia się łagodność, gdyż nie potrafił nikomu zrobić krzywdy i nie lubił się kłócić.

Moim zdaniem jest to postać, którą każdy z nas chciałby poznać i od której mógłby się wiele nauczyć. Ze względu na honorowość, która objawia się u niego w każdej sytuacji stanowi dla mnie wzór do naśladowania.

Wkuwasz ? , wyślij SMS o treści LEAD.WKUWAM pod numer 92505

Wpisz otrzymany kod :

Po wpisaniu kodu, wciśnięciu "Pobieram PDF/DOCX" pobieranie zacznie się automatycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x