Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka porównawcza Cześnika i Rejenta

Bohater, którego najpierw opisuję to Cześnik Raptusiewicz stryj Klary. Cześnik był osobą wysoką dobrze zbudowaną. Nosił on strój szlachecki i okulary. Był osobą w średnim wieku. Raptusiewicz był człowiekiem z charakterem choleryka. Osoba ta była bardzo konfliktowa, a zarazem nieśmiała. Cześnik to człowiek szczery i porywczy. Potrafił przekonywać do siebie osoby, w sposób podstępny. Ciągle wyręczał się innymi. Cześnik był z pewnego względu człowiekiem śmiesznym, ponieważ miał swoje jedno powiedzenie oraz, gdy się złościł zawsze uderzał pięściami w stół.
Drugi bohater to Rejent Milczek osoba o niskim, drobnym wyglądzie. Był on notariuszem i miał syna Wacława. Milczek był w średnim wieku. Miał charakter manipulatora. Rejent potrafił być bardzo mściwy. On z jednej strony był człowiekiem cichym i spokojnym, ale potrafił, również pokazać swoje wady. Jego największą wadą była nieuczciwość, a przecież ludzie z wykształceniem prawnika powinni być uczciwi i lojalni. Rejent zawsze miał swoje zdanie nie liczył się z innymi był despotą. On był wielkim intrygantem, potrafił nawet pisać fałszywe pozwy sądowe. Milczek miał zawsze swoje powiedzenie przy, którym składał ręce jak do modlitwy.
Cześnik z Rejentem to jak ogień i woda. Jeden drugiemu potrafili robić na złość. Toczyli wieczne wojny. Milczek niby spokojny, ale zarazem bardzo złośliwy, a Raptusiewicz nieśmiały, a wielki mściwiec. Wniosek z tego taki, że Cześnik i Rejent są siebie warci, obydwaj bardzo zawzięci i uparci.
Moim zdaniem bohaterowie toczyli niepotrzebny spór o mur dzielący ich zamek. Myślę, że w tych osobach były jakieś zalety i, w głębi serca mieli choć trochę dobroci, bo w końcu się pogodzili po ślubie Wacława i Klary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *