Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka Robinsona Crusoe

Robinson Crusoe to tytułowy bohater powieści Daniela Defoe. Poznajemy go, gdy ma 18 lat, na wyspę trafia mając 27 lat. Robinson mieszka w małym miasteczku w Anglii – Yorku. Jego ojciec jest kupcem, a matka zajmuje się domem.

Robinson to wysportowany i pełen energii młodzieniec, którego największym marzeniem jest zostać marynarzem. Zmienił się podczas pobytu na wyspie. Stał się silniejszy. Miał długie włosy i brodę. Ubrany był w kozie skóry – przypominał dzikusa. Jego skóra kolorem przypominała ciemny mahoń.

Crusoe jest bardzo ambitny i za wszelką cenę pragnie spełnić swoje marzenie, lecz jego rodzice odradzali mu to ponieważ nie chcieli by zginął tak jak dwoje starszych braci Robinsona.

Crusoe jest zaradny i pomysłowy. Sam skonstruował potrzebne mu narzędzia. Wykazał się też wielką odwagą ratując Piętaszka z rąk ludożerców. Trafiając na wyspę zachował nadzieję i pogodę ducha.

Moim zdaniem Robinson to bardzo interesująca postać. Mimo przeciwności jakie zesłała mu natura, nie poddał się. Podziwiam go za to i myślę, że mogła bym się od niego wiele nauczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *