Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka Sachema.

Sachem jest głównym bohaterem noweli Henryka Sienkiewicza pt.: Sachem. Jest to 25-letni młodzieniec młodzieniec. Do 10 roku życia przebywał ze starym Indianinem. Kiedy Indianin zmarł, Sachema znaleźli cyrkowcy i wychowali na znakomitego akrobatę. Był ostatnim potomkiem z plemienia Czarnych Wężów.
To bardzo dumny człowiek. Jego twarz była groźna, jakby wykuta z miedzi. Podobna do głowy orła. Oczy spokojne, świecące zimnym blaskiem, niby obojętne a złowrogie. Głos miał straszny i dziki. Nosił płaszcz z białych gronostajów. Na głowie miał pióropusz. Za pasem nosił topór i nóż, a w ręku drąg do utrzymywania równowagi.
Sachem był odważny, ale tylko w akrobacjach cyrkowych, ponieważ umiał chodzić po linie. Odegrał rolę mściciela, dlatego był dobrym aktorem. Był tchórzliwy i wygodny, bo nie umiał podjąć walki ze swoimi oprawcami, poszedł na ugodę, bo tak mu było lepiej żyć. Dawał się wykorzystywać Niemcom. Jego najważniejszymi cechami jest naiwność i łatwowierność. Sachem niczym nie przypomina Indianina, oprócz wyglądu. Zatracił pamięć o swych przodkach i ich losie. W języku niemieckim śpiewał indiańską pieśń zemsty, aby zyskać więcej pieniędzy.
Postać zasługuje na potępienie. Jest fałszywa i nieuczciwa. Budzi w nas zdziwienie, zaskoczenie, a nawet odrazę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *