Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka Stanisława Tarkowskiego W pustyni i w puszczy.

Stanisław Tarkowski to jeden z głównych bohaterów książki pt. „ W Pustyni i W puszczy’’. Polak miał czternaście lat. Mieszkał razem z ojcem w Port-Saidzie. Jego mama była Francuzką, a ojciec z zawodu inżynierem.
Staś był wyższy i silniejszy niż chłopcy w jego wieku. Ponieważ dużo przebywał na dworze był wysportowany i opalony. Mimo że mieszkał w Afryce, ubierał się z ówczesną modą europejską.
Chłopiec był bardzo mądry i zdolny. Jedną z jego zdolności było to, że potrafił nauczyć się dużo języków obcych. Ponieważ miał dużą wiedzę z różnych dziedzin był najlepszym uczniem w szkole.
Polak lubił aktywność, dlatego przebywał bardzo dużo czasu na świeżym powietrzu. Był to chłopiec bardzo żywy.
Stanisław był bardzo opiekuńczy. Na początku swoich przygód był trochę niecierpliwy i chełpliwy, na przykład, gdy tłumaczył różne rzeczy małej Nelly. Chłopiec dokładnie przemyślał swoje postępowania i porządnie zastanawiał się zanim coś zrobi,Umiał się skupić na wykonywanym zadaniu i dotrzymywał słowa. W miarę jak zdobywał doświadczenie w podróżowaniu, jego pomysły okazywały się coraz sprytniejsze, odważniejsze i pomysłowe.
Moim zdaniem, Stanisław Tarkowski bohater powieści pt.,, W pustyni i w puszczy’’ jest bardzo ciekawą postacią, Potrafił dotrzymać obietnicy i wykorzystać swoją wiedzę. Wykazał się odwagą, sprytem oraz inteligencją. Jest bardzo dzielnym młodym mężczyzną, ponieważ opiekował się Nel podczas przejścia przez Afrykę. Chciałabym mieć go za kolegę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *