Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka Sture’a Modiga

Sture ma osiem lat. Razem z rodzicami mieszka na wsi. Od niedawna chodzi do szkoły.

Jego najważniejszą cechą charakteru jest umiejętność słuchania innych. Kiedy leżał na polu nasłuchiwał szumu traw i bzyczenia owadów. Zawsze słuchał każdego tak, jakby naprawdę chciał się dowiedzieć, co ktoś ma do powiedzenia. Sture słyszał nie tylko słowa, ale rozumiał ich znaczenie i uczucia wyrażane w mowie.

Był bardzo mądrym, wysportowanym i solidnym chłopcem. Do szkoły miał do przebycia pieszo osiem kilometrów, zawsze pokonywał ten odcinek biegiem.

W szkole okazał się najlepszym uczniem, więc starał się pomagać mniej utalentowanym osobom w szkole. Zdarzało się, że i starsi uczniowie prosili go o pomoc.

Pomagał nie tylko w szkole. W domu codziennie wstawał pierwszy aby zapalać pod kuchnią albo w piecu w salonie. Następnie szedł do obory i pomagał tacie doić krowy. Matce pomagał np. w zmywaniu naczyń. Chłopak w wieku dwunastu lat wykuł pług we własnej prostej kuźni.

Marzył mu się rower, po który wybrał się piechotą do miejsca odległego od farmy jego rodziców o pięćdziesiąt kilometrów. Kupił go za dziesięć dolarów.

Miał zamiar pójść do gimnazjum w Manawie dwadzieścia kilometrów dalej.

Moim zdaniem Sture jest dobrym chłopcem, na którym można polegać. W przyszłości pewnie zostanie nauczycielem ,aby podzielić się wiedzą z innymi ludźmi.

Mam nadzieje że pomogłem :p.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *