Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Charakterystyka Uli Zalewskiej Ten obcy.

Urszula Zalewska ma około trzynastu lat, jest jedną
z bohaterów książki pt. ?Ten obcy? . Wychowana została w Warszawie przez ciotki, ponieważ jej rodzice rozwiedli się gdy była małą dziewczynką. Kilka lat po rozejściu się rodziców zmarła jej mama. W Olszynach mieszka ojciec Uli, który jest lekarzem. Ula miała wielki żal do niego, gdy powtórnie ożenił się i nie wziął jej do siebie. Dopiero, gdy nadeszły wakacje, ojciec zaproponował, by z nim zamieszkała.
Dziewczynka ma zgrabną, smukłą, sylwetkę. Jej oczy są bardzo ładne, podobnie jak włosy, lecz nie lubiła komplementów na swój temat często od razu go zmieniała, zazwyczaj nosi letnie przewiewne sukienki. Dzięki swojemu urokowi osobistemu i delikatności spodobała się Zenkowi Wójcikowi ? tytułowemu bohaterowi książki. Dzięki temu chłopiec napisał do niej list, w którym wyjaśnił jej, dlaczego musi znaleźć wujka oraz co do niej czuje.
Ula interesowała się głównie zwierzętami. Okazała swoją wielkoduszność opiekując się bezdomnym psem, karmiąc go, próbując oswoić. Pozwoliła mu zapomnieć o wyrządzonych przez ludzi krzywdach. Bardzo się do niego przywiązała i traktowała psa jak swojego. Po dłuższym czasie widać było rezultaty, pies podchodził coraz bliżej, był bardziej ufny.
Ma niesamowitą umiejętność, gdyż doskonale rozpoznaje stany psychiczne innych. Jako jedyna rozumiała dlaczego Zenek się wstydzi i nie chce opowiadać o sobie zbyt dużo.
Panienka jest skryta, nieśmiała i małomówna. W trakcie rozmowy jeżeli zdarzy jej się poprowadzić ją z kimś rumieni się, często patrzy w dół, ma opuszczone powieki, woli słuchać niż mówić.
Ulka jest wrażliwą osobą, zareagowała natychmiastowo gdy zobaczyła że chłopcy rzucają w bezbronnego psa kamieniami. Okazała się też lojalnością, gdy Zenek miał kłopoty za wszelką cenę chciała mu pomóc. Wstydziła się powiedzieć cokolwiek o sobie. Uważała, że zwierzenia, nawet przyjaciołom są bez sensu, zawsze jednak była chętna pomóc. Starała się postępować zgodnie z własnym sumieniem i nie było łatwo zmienić jej zamierzenia. Nigdy nie wchodziła nikomu w drogę, ale miała swoje zdanie. Niestety była zakompleksiona, podziwiała Pestkę, twierdziła że jest gorsza od niej, dziwiła się strasznie iż Zenek zwrócił swoją uwagę właśnie na nią.. Gdy ojciec próbował się wytłumaczyć ona odwracała się i nie słuchała co świadczyło o jej zawziętości i upartości.
Moje zdanie na temat Uli jest bardzo konkretne i przemyślane. Uważam że była to osoba na którą trzeba zasłużyć jako na przyjaciółkę, niemniej jednak zbytnio nie przepadam za osobami z charakterem takim, jak miała Ula. Lubię ludzi, którzy potrafią się wypowiedzieć na dany temat i często mają coś do powiedzenia, a Ula niestety taka nie była.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *