Wkuwam

Co to jest miłość?

Co to jest miłość? Jaki jest jej sens? Jaki byłby świat bez miłości? Czy jest ona tak zwaną oazą szczęścia i spokoju? A może polega ona na cierpieniu?

Wielu ludzi uważa,że do pełni szczęścia i cudownego życia potrzebna jest miłość. Podobno to ona nadaje sens i dzięki niej wszystko widzimy przez różowe okulary.

Słownikowa definicja słowa miłość mówi, iż jest to uczucie, które przejawia się w relacji do drugiej osoby (lub obiektu), połączone z silnym pragnieniem stałego obcowania z nią. Czy tak naprawdę jest? Czy dzięki niej jesteśmy silniejsi i odporniejsi na wszelkiego rodzaju porażki życiowe?

Na pewno miłość jest czymś pięknym. Pozwala uwierzyć człowiekowi, że świat w którym żyjemy nie jest taki zły. Jest lekarstwem na problemy i sprawy z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Pomaga nam zwalczyć nieśmiałość, uczucie wstydu, uczucie niższości. Zastanawiając się jednak głębiej nad tym pojęciem – każdy odpowiedziałby nie słownikową definicję, a mianowicie to, że miłość to szczęście, zaufanie, szczerość, wzajemne rozumienie się, podpora w problemach, poczucie bezpieczeństwa itd… Tak stwierdziłaby mniejsza część społeczeństwa.

Pytanie – dlaczego coraz więcej ludzi unika rozmów na ten temat. Odpowiedź jest bardzo prosta. Na pewno każdy z nas był nieraz zakochany bez wzajemności, a to wiąże się z cierpieniem. Normalne jest to, że nikt nie lubi cierpienia, ale może ono pomaga nam dostrzec nawet najmniejszy powód z którego moglibyśmy być zadowoleni. Uczucie miłości jest nieodzownym elementem naszego życia. Zastanówmy się choć przez chwilę, jak to by było bez niej. Jaki byłby świat, jacy ludzie byliby w stosunku do innych. Trudno sobie to nawet wyobrazić.
Warto jest się zakochać z wzajemnością. Ale co z ludźmi, którzy zakochają się bez wzajemności? Dlaczego nie ma lekarstwa na nieszczęśliwą miłość, tak jak na wszelkiego typu choroby. Czy wtedy na świecie nie byłoby łatwiej? Na to pytanie odpowiedź nie jest już taka oczywista.
Ludzie nieszczęśliwie zakochani dostrzegają nawet najmniejsze dobro i cieszą się z najmniejszej rzeczy. Prędzej czy później osoby takie zauważą, że trzeba żyć dalej, nie załamywać się i próbować zakochać się jeszcze raz, zacząć wszystko na nowo.
Jak gorące jest wtedy uczucie do drugiego człowieka! Taka osoba potrafi zrobić wszystko, oddać życie za drugą osobę.

Uważam, że miłość to najważniejsza wartość w życiu i bez niej świat jest szary, okrutny i zły. Wszystko dzięki niej wydaje nam się możliwe. Kiedyś ktoś powiedział, że prawdziwa miłość to cierpienie. Może coś w tym jest. Może tak naprawdę miłość polega na cierpieniu i sprawdzeniu w różnych sytuacjach życiowych, jak bardzo zależy nam na drugim człowieku i ile dla nas znaczy. Jak długo i do jakiego momentu potrafimy obdarzyć kogoś tak wielkim uczuciem. To właśnie cierpienie ukazuje nam oblicze osoby, którą dotąd kochaliśmy i która była dla nas wszystkim.

Prawdziwa miłość to miłość na całe życie i umiejąca pokonać nawet największe problemy WSPÓLNIE, NIE OSOBNO.Takiej miłości życzę.