Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

„Człowiek jest mocny i wiele potrafi wytrzymać. Odwołaj się do co najmniej 3 przykładów z literatury i 2 z własnych przemyśleń.’’

Ja w pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie pracy ponieważ człowiek ze swojej natury jest istotą silną ponieważ już za najdawniejszych czasów sam musiał walczyć o pokarm i swoje przetrwanie.
Jako pierwszy przykład pragnę podać tutaj tytuł książki Daniela Defoe Robinson Kruzoe gdzie możemy przeczytać jak to właśnie człowiek potrafi być bardzo silną istota. Robinson w tej książce walczy nie tylko o pokarm i z dzikimi zwierzętami ale również z samotnością.
Człowiek jest istotą silną ponieważ został mianowany przywódcą nad wszystkimi istotami żywymi ponieważ był najdoskonalsza istota . Jako drugi argument posłuży mi tutaj książka
Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego. Alek, Rudy i Zośka to postacie autentyczne. Byli to chłopcy, którym nagle przyszło walczyć podczas II Wojny Światowej. Chcieli żyć, ale najważniejszym celem była dla nich ochrona państwa. Rudy, torturowany całymi godzinami przez Niemców nie zdradził kraju. Mimo, że był bliski śmierci nie poddał się. Pozostał niezwyciężony do końca. Do momentu kiedy jego przyjaciele zwrócili mu wolność. Wszyscy trzej bohaterowie książki zginęli, przyczyniając się do wyzwolenia Polski. Alek, Rudy i Zośka nie zwątpili do samego końca, do momentu śmierci. Chodź byli młodzi znosili wielkie cierpienia i nasuwa się wniosek o wielkiej sile człowieka i jego wytrwałości .
Jako trzeci argument posłuży mi książka Ernest Hemingwaya Stary Człowiek i morze, a właściwie bohater owej książki. Santiago bo tak brzmiało jego imię był rybakiem. Po 40 dniach pechowych, bezowocnych połowów szczęście w końcu mu dopisało. Udało mu się złapać ogromną rybę ? marlina. Ryba jest zbyt duża, żeby wciągnąć ją o własnych siłach na łódkę. Santiago, więc trzy dni i dwie noce próbuje utrzymać zwierze. Rani sobie przy tym całe dłonie, ale nie poddaje się. Wierzy, że dzięki zdobyczy w końcu wyjdzie z biedy i skończy się jego zła passa. Kiedy zabija rybę, rekiny pożerają mu ją, zostawiając jedynie kości. Wyczerpany bohater wraca do portu. Mimo trudu i bólu próbował okiełznać rybę. Santiago powiedział ?Człowiek nie jest stworzony do klęski, człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać?. Miał całkowitą słuszność i potwierdził swoje słowa własnymi czynami.
Jako pierwszy argument może posłużyć mi każdy człowiek który kocha drugą osobę.
Myślę tak dlatego ponieważ człowiek który kocha drugą osobę jest gotowy oddać za nią Zycie i wiele wycierpieć dla swojej miłości . Miłość jest czymś o co trzeba walczyć i niejednokrotnie cierpieć.
Człowiek jest bardzo silny i nigdy się nie poddaje Jako drugi argument z własnych przemyśleń nasuwa mi się tutaj pewien chłopiec Jaś Mela. To chłopiec, który mimo swojej niepełnosprawności pragnął podbić świat Udało mu się to. Wraz z Markiem Kamińskim zdobył dwa bieguny. Chłopak powiedział .Każdy powinien mieć swój biegun i do niego dążyć, najważniejsze, to mieć w życiu jakiś cel Udowodnił, że mimo przeciwności można osiągnąć wszystko i można spełniać swoje marzenia, nawet gdy jest się niepełnosprawnym.
Mam nadzieję, że powyższymi argumentami przekonałam wszystkich, że człowiek jest mocny i wiele potrafi wytrzymać. Bo jak mówi stare przysłowie: Co nas nie zabije, to NAS WZMOCNI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *