Język Polski Wkuwam

„Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć ale nie pokonać”

Moim zdaniem w stwierdzeniu „Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć ale nie pokonać” jest dużo prawdy. Przedstawię to w poniższych argumentach.
Po pierwsze, kiedy Santiago pływał po morzu i nic nie złowił, to mimo to się nie poddawał. Codziennie wypływał z nadzieją, że coś złowi. Po osiemdziesięciu pięciu nie udanych dniach połowów nadal próbował, aż pewnego dnia spostrzegł na niebie ptaka, dzięki któremu wiedział, że gdzieś blisko niego w wodzie jest wielka ryba. Złapał ja, ale nie chciała podejść wyżej, żeby Santiago ją zabił. Pływał tak z nią przez kilka dni, nie poddając się, mimo to, że żyłka tak go raniła, że miał poprzecinane dłonie.
Po drugie, gdy miał już tą rybę, złapaną i zabitą, przywiązał ja do swojej łódki i płynął z Marlinem do brzegu. Lecz jego droga nie była łatwa, atakowały go rekiny a biedak nie miał się czym bronić. Głodne ryby wyczuwając w wodzie krew Marlina po trochę odgryzały kawałki jego ciała. Doszło do tego, że rybak wrócił do brzegu tylko ze szkieletem ogromnej ryby. Mimo to się cieszył i był dumny z tego, że złowił tak wielką rybę.
Po trzecie, Santiago osiągnął swój zamierzony cel. Mimo swojego podeszłego wieku i okaleczenia, wytrwał do końca. Udowodnił wszystkim ludziom i sobie, że jest w stanie zrobić wiele. Tak jak mówi przysłowie „Dla chcącego nic trudnego”.
W czwartym argumencie, chciałabym przedstawić sytuacje osób niepełnosprawnych. Ci ludzie mają wiele słabości, przez co mają utrudnione życie. Oni jednak się nie poddają. Jest wiele miejsc, w których istnieją miejsca pracy dla takich osób. Mimo swojego kalectwa starają się żyć normalnie. Na przykład ludzie niepełnosprawni biorą z innych przykład, organizują zawody w różnych dyscyplinach sportowych, w których nie liczy się to, że są sprawni inaczej. Chcą zaistnieć mimo swojego kalectwa.
W piątym swoim argumencie, chciałabym również ująć ważny problem w życiu ludzi. Narkomania i alkoholizm to najważniejsze i najgorsze nałogi w naszym wieku. Narkomania coraz bardziej się rozprzestrzenia na świecie, jest jednak wiele organizacji i stowarzyszeń walczących z tym nałogiem. Jednakże jest ich ciągle za mało, a narkomanów jest coraz więcej. Wielu ludzi zażywających narkotyki korzysta z pomocy, jaką dają im stowarzyszenia, jednak są też tacy, którzy tej pomocy nie chcą. Żadne stowarzyszenie nie może pomóc narkomanowi bez jego pracy na samym sobą. Jednym z najlepszych takich ośrodków jest Monar założony przez marka Kotańskiego. Wielu takim osobom dzięki terapiom udaje się wyjść z nałogów, gdyż się nie poddają.
Po szóste, w czasie wojny Polacy walczyli w wielu bitwach i walkach. Bili się wiele razy, kilka bitw przegrali, jednak mimo to się nie poddali. Gdy zostali schwytani do niewoli, długo w niej nie byli. Szybko zorganizowali powstania i odzyskali niepodległość. Polacy przegrali Pierwszą Wojnę Światową, ale w Drugiej Wojnie Światowej odegrali się na innych państwach i wygrali.
W siódmym i ostatnim swoim argumencie, chciałabym napisać o śmierci osób bliskich naszemu sercu. Kiedy ludzie są w żałobie po stracie osoby nam bliskiej często nie mogą się z tym pogodzić. Próbują się pozbierać i nauczyć od nowa żyć bez tej osoby. Walczą z tymi przykrymi uczuciami, nie poddając się. Bardzo pomagają wtedy takim osobą inni członkowie rodziny, przyjaciele, specjaliści i psycholodzy.
Myślę, że powyżej wymienione argumenty dowiodły, że „Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć ale nie pokonać”. Myślę, że jest jeszcze więcej argumentów potwierdzających to stwierdzenie, ale ja wymieniłam siedem, moim zdaniem najważniejszych.