Wkuwam

Czy bohaterowie Kamieni na szaniec mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży.

W swojej pracy przedstawię refleksje na temat ”Czy bohaterowie <Kamieni na szaniec> mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży”. Odpowiedź wydaje się oczywista-tak, ale warto przedstawiś argumenty popierające tę tezę.

Po pierwsze, bohaterowie książki ponad wszystko cenili sobie miłość i przyjaźń, a przecież to jest w życiu najważniejsze. Współczesna młodzież czasami zapomina o tych bardzo ważnych wartościach.
A przecież dzięki nim nie czujemy się w życiu samotni. Możemy czuć się bezpiecznie, bo wiemy, że zawsze obok będzie ktoś kto nam pomoże.
Przejdźmy do następnego argumentu. Alek, Rudy i Zośka walczyli za ojczyznę, za tę ojczyznę, w której dziś żyjemy, którą możemy się dzisiaj cieszyć. Wywalczyli ją dla następnych pokoleń, wywalczyli ją dla nas. My również powinniśmy walczyć o swoje. Wiele osób, w dzisiejszych czasach, zbyt łatwo się poddaje, popełniając tym samym wielki błąd. Przecież nie można się zniechęcać tylko dlatego, że jeden raz coś nie wyszło. Walczyć o swoje należy do końca.
Ostatnim argumenmtem jest to, żetrójka przyjaciół trzymała sie zasady:”Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Rudy podczas przesłuchania na Pawiaku, mimo tortur, nie wydał swoich przyjaciół, był im wierny w przyjaźni. Natomiast Alek i Zośka uwolnili go z rąk gestapowców. My tez powinniśmy pomagac innym, bo niewiadomo kiedy sami będziemy potrzebować pomocy.

Reasumując powyższe rozważania mogę stwierdzić, że bohaterowie ”Kamiei na szaniec” z całą pewnościa mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży. Świadczy o tym przedewszystkim ich wierność i odwaga.