Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Czy chciałbyś w przyszłości mieszkać i pracować w Polsce?

Temat: „Czy chciałbym w przyszłości mieszkać i pracować w Polsce?”

W dzisiejszych czasach wiele osób wyjeżdża, zostawia swoje rodziny, najbliższych przyjaciół. Czy tak naprawdę warto wyjeżdżać? Szukać szczęścia gdzie indziej? Ten dylemat dotyczy przede wszystkim młodych ludzi. Postaram się udzielić odpowiedzi na te zagadnienie w poniższej pracy. Osobiście uważam, że w przyszłości warto mieszkać i pracować w Polsce.
Pierwszym, a zarazem jednym z najważniejszych argumentów jest rodzina. Są to najbliższe nam osoby, które kochamy, jesteśmy do niech bardzo przywiązani. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na to, że to właśnie tu w Polsce się urodziłam, wychowałam, spędziłam swoje beztroskie lata dzieciństwa, a teraz przeżywam najlepsze lata swojego życia.
Kolejną sprawą, którą chcę poruszyć są nasi przyjaciele. Jest ich naprawdę dużo, są to osoby, na których mogę polegać w niemal każdej sytuacji. Spotykamy się każdego dnia, razem chodzimy do szkoły, uczymy się, popołudniami spacerujemy, jeździmy na rowerze, rolkach. Spędzamy ze sobą mnóstwo czasu. I gdy jedno z nas wyjechało by zagranicę, była by pustka. Bardzo brakowałoby nam tej osoby, ponieważ jesteśmy bardzo zżyci z sobą.
Nie przemawia do mnie argument, że w Polsce jest brak perspektyw na życie. Chociaż jestem jeszcze młoda to już widzę, jak w dzisiejszych czasach trudno o pracę, ale tak naprawdę każdy z nas powoli osiągnie swój wymarzony cel.
Warto również zauważyć, że w Polsce są o wiele niższe zarobki niż w innych krajach. Wielu ludzi sądzi, że w Polsce się bardzo mało zarabia. Być może, chociaż wyjeżdżając teraz za granicę także tracimy.
Jednym z przykładów jest niski kurs euro, nie opłaca się tak bardzo jak kiedyś.
Przedstawię następny argument, którym jest tradycja i obyczaje. Każdy chrześcijanin przywiązany jest do świąt, corocznego uczestnictwa w rezurekcji, pasterce, i wielu innych świętach. Czas swiąt jest dla mnie bardzo ważny. Są to dni, które spędzamy z najbliższymi, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia. Nie wyobrażam sobie spędzania świąt bez rodziny, przyjaciół, będąc kilkaset kilometrów od nich. Oczywiście, są różnego rodzaju środki transportu, ale wiadomo każdy przejazd kosztuje i to niestety bardzo dużo, więc sadzę iż ten argument także potwierdza moją tezę.
Teraz przejdę do omówienia jednego z przysłów, którym jest „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Sama jestem tego przykładem, gdzie się nie pojedzie, czy do innego miasta bądź kraju, jesteśmy zafascynowani widokami, kulturą. Wyjeżdżając na wakacje także czujemy się super, odpoczywamy od codzienności, częstych problemów. Mówi się, że jest tam dobrze, ale gdy wracamy do domu, często mówimy : Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”.
Jak wynika z przytoczonych argumentów sądzę, iż udało mi się przekonać Państwa, że nie powinniśmy wyjeżdżać za granice. Warto jeszcze wspomnieć, gdy będziemy podejmował decyzję o wyjeździe, postawmy się w sytuacji osoby nam najbliższej, nie zapomnijmy o niej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *