Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Czy dzieciństwo jest czasem piękna i beztroski

Rozprawka na temat Czy dzieciństwo jest okresem beztroski i piękna.

Każdy człowiek na początku swojego życia jest dzieckiem. Jest to czas gdy poznaje otaczający go świat w swój własny sposób. Według mnie dzieciństwo to czas beztroski i piękna. Spróbuje przekonać was do postawionej przeze mnie tezy używając argumentów i przykładów.

Kiedy jest się dzieckiem, to nie są narzucone na ciebie żadne kary i obowiązki. Można się całymi dniami bawić, a kiedy nieświadomie zrobi się coś złego, to nie cierpi się za to. Idealnym przykładem jest Mikołajek z książki Jean – Jacques Sempe pod tytułem „Mikołajek”. Chłopiec bawił się z kolegami nie przejmując się konsekwencjami swoich czynów. Żył chwilą i był szczęśliwy.

Moim drugim argumentem jest fakt, że dzieci widzą świat piękniejszy i pozbawiony liczb w przeciwieństwie do dorosłych. Widzą pewne rzeczy, których dorośli nigdy nie zobaczą. Tytułowy bohater „Małego Księcia” doskonale potwierdza mój argument. Podróżując po innych planetach odkrywał, że dorośli nie postrzegają naturalnego piękna świata i ich rozumowanie opiera się bardziej na liczbach niż obrazie.

Będąc dzieckiem nie widzimy cierpienia innych ludzi, mimo dobrych intencji. Dorośli starają się ukrywać to przed nimi. Tym razem argument poprę sceną z filmu „ Avengers: infinity war” kiedy przedstawiona jest retrospekcja z inwazji na planetę Gamory. Kiedy jej rodzina i cała populacja ginie Thanos zajmuje ją zabawą ostrzem. Beztroska dziewczynka nie rozumie co się stało za jej plecami – mordowanie jej gatunku.

Podsumowując będąc dziećmi nie mamy kar i obowiązków, żyjemy beztrosko, widzimy piękno świata ale nie widzimy cierpienia. Mam nadzieja że przekonałem was do prawidłowości mojej tezy. Dziękuje za uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *