Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Czy ideały reprezentowane przez bohaterów Kamieni na szaniec są nadal aktualne i potrzebne?

TAK! Ideały bohaterów Kamieni na szaniec są wciąż aktualne, choć w tych trudnych czasach, w jakich żyjemy zamazują się w szumie informacyjnym. I choć wydawałoby się, że jednak tracą na aktualności, stanowią nadal ogromną wartość. A czy są potrzebne? Oczywiście, bez wątpienia, życie bez nich stałoby się bezwartościowe i puste.

Uważam, że w XXI wieku, czasach gonitwy za pieniądzem, sukcesem, sławą, ciągłej walce o byt, o przyszłość takie pojęcia, jak pomysłowość, inicjatywa, dobra organizacja, szczerość, lojalność czy koleżeńskość to żywe recepty na osiągnięcie sukcesu. Bo z takimi ideałami ciężko o porażkę. Na aktualności niestety tracą patriotyzm i zdolność do poświęceń. Egosityczna, ale i tracąca nadzieję młodzież wyjeżdża z kraju za sukcesem i pieniądzem, zapominając o Ojczyźnie, miejscu urodzenia, najbliższych.

Próbuję sobie wyobrazić Kamienie na szaniec mojego autorstwa – rok wydania 2006. Oryginał byłby dla mnie swoistą ściągawką. Marzę, aby moi bohaterowie zmagali się tylko z innymi sytuacjami, ale byli wcieleniem cnót ukazanych przez Aleksandra Kamińskiego.

Takie życie ma dla mnie sens. My młodzi nie możemy zezwolić na to aby te ideały kiedykolwiek upadły, my młodzi musimy je pielęgnować i nie pozwolić aby zginęły!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *