Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Czy Krzyżacy nadal powinni znajdować się na liście lektur obowiązkowych?

Czy Krzyżacy wciąż powinni znajdować się na liście lektur obowiązkowych? Według mnie powieść Henryka Sienkiewicza, pt. „Krzyżacy” powinna nadal się znajdować w gronie lektur obowiązkowych, a na potwierdzenie tego istnieje wiele argumentów.
Jednym z tych argumentów jest ciekawa fabuła. Powieść ta trzyma cały czas czytelnika w napięciu. Przykładem tego jest, co się stanie z Jurandem lub jego córką Danusią w niewoli krzyżackiej. Powieść jest idealną lekcją historii XV wieku. Dowiadujemy się jak przebiegały wojny, bitwy itp. w tamtych średniowiecznych czasach. Książka pokazuje nam przepiękną odwzajemnioną miłość córki do ojca. Z pewnością takie uczucie łączy Danusię i Juranda. Powinniśmy jako dzieci brać z niej przykład i kochać oraz darzyć wielkim szacunkiem swoich rodziców i starszych. Krzyżacy ukazują nam zwyczaje panujące na średniowiecznych zamkach i dworach. Przypatrując się niektórym postacią możemy wyciągnąć wniosek, że jak naprawdę bardzo coś chcemy osiągnąć musimy mocno o to walczyć i dążyć do swojego życiowego celu. Kiedy weźmiemy pod uwagę negatywne i złorzeczące postacie widzimy że zło nigdy nie popłaca. Przykładem na to jest cały Zakon Krzyżacki.
Moim zdaniem na podstawię argumentów, które przedstawiłem udowodniłem słuszność tezy podanej na początku i moim zdaniem „Krzyżacy” nadal powinni znajdować się na liście lektur obowiązkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *