Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna. Edukacyjna – szkolna baza wiedzy

Największa baza wypracowań, konspektów, streszczeń i pomocy szkolnych w Polsce. Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Czy miłość Romea i Julii jest miłością tragiczną?

Miłość Romea i Julii jest miłością tragiczną, ponieważ gdyby tak nie było para żyłaby długo i sczęśliwi. Znaczny wpływ na przebieg wydarzeń ma śmierć Tybalta i wygnanie Romea. Gdyby chłopak nie musiał wyjechać, od początku wiedziałby o planie Julii dotyczącym fałszywej śmierci. Wtedy także nie popełniłby samobójstwa nad grobem ukochanej. O tym, że miłość Romea i Julii jest tragiczna świadczą również okoliczności ich śmierci. Romeo popełnił samobójstwo, a już chwilę potem Julia obudziła się, lecz gdyby jej przebudzenie nastąpiło chwilę wcześniej oboje by żyli.
Losy pary kochanków mogłyby potoczyć się inaczej również gdyby Romeo i Parys dłużej walczyli nad grobem Julii. Wtedy Julia obudziłaby się przed zażyciem przez Romea trucizny.
Miłość tej pary jest tragiczna, ponieważ zostali przeklęci przez gwiazdy i ich życie musiało się potoczyć w tragiczny sposób.

Wkuwasz ? , wyślij SMS o treści LEAD.WKUWAM pod numer 92505

Wpisz otrzymany kod :

Po wpisaniu kodu, wciśnięciu "Pobieram PDF/DOCX" pobieranie zacznie się automatycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x