Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Czy w dzisiejszych czasach rodzina nadal jest najwyższą wartością.

Udostępnij

Teza: Uważam, że rodzina w dzisiejszych czasach nadal jest największą wartością.
W szkole na lekcji języka polskiego Pani kazała nam się zastanowić nad tematem rodziny. Zadała pytanie, czy rodzina w dzisiejszych czasach jest najwyższą wartością. Moim zdaniem niezależnie od czasów rodzina w życiu człowieka zawsze będzie najważniejsza.
Jako pierwszy argument na to, iż rodzina jest najwyższą wartością przytłoczę powiedzenie ‘’wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej’’. Nie chodzi o budynek mieszkalny, ale o specyficzny klimat i zasady panujące w danym domu, w danej rodzinie. Rodziny bywają różne, ale zawsze, bowiem przyjmują klasyczny wzór „ mama, tata i dzieci”. Zadaniem rodziny jest obdarzenie należytą opieką ich członków. Rodzice dbają o dobro materialne dzieci, ale także o to, aby miały dużo miłości i poczucie bezpieczeństwa. Rodzina daje nam duże wsparcie. Zawsze możemy polegać na swoich bliskich. W życiu każdego człowieka bywają chwile dobre jak i te złe. Dzięki rodzinie jesteśmy w stanie je przetrwać.
Drugim argumentem na to, że rodzina w życiu człowieka jest wartością najwyższą będzie to, iż Jako młodzi ludzie zawodzimy się na swoich przyjaciołach, czy znajomych. Często zamykamy się w sobie. Czujemy się odtrąceni, nie chcemy nikomu zaufać. Zapominamy o najbliższych, z którymi możemy porozmawiać, rodzina nie zna nas od dziś, czy od wczoraj. Rodzina to ludzie, którzy znają nas „ jak własna kieszeń’’. Mama zawsze wie, kiedy córka przechodzi ciężkie chwile, a kiedy się zakocha. Matka to czuje, a ojciec chciałby dla swoich dzieci jak najlepiej. Musimy wiedzieć, że zawsze możemy z nimi porozmawiać, że nie wolno zostawiać problemów samym sobie.
Ostatnim argumentem na to, iż rodzina jest najważniejsza, będzie to, że dom jest miejscem, gdzie kształtuje się umiejętności i charakter człowieka.
Od narodzin dziecko jest wychowywane tak, by później mogło sobie poradzić w życiu. To właśnie w domu wszyscy stawialiśmy pierwsze kroki, tutaj zdobywaliśmy potrzebną wiedzę i uczyliśmy się mówić. Poznawaliśmy ciepło rodzinne, które było i jest bardzo ważnym uczuciem. Ci, którzy go nie poznali, czasem nie mogą poradzić sobie w życiu.
Podsumowując moją wypowiedź rola domu rodzinnego jest, więc ogromna. Chciałabym, aby wszyscy mieli taki dom, z którego mogliby wynieść jak najwięcej korzyści.


Udostępnij
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x