Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Czy w dzisiejszym świecie można jeszcze spotkać prawdziwych rycerzy ? – rozprawka

Biorąc pod uwagę temat Czy w dzisiejszym świecie można jeszcze spotkać prawdziwych rycerzy? mogę jednoznacznie stwierdzić, że nie ma.
Moim pierwszym argumentem potwierdzającym moje zdanie jest to, że nie potrafimy tak jak kiedyś bronić ludzi starszych, potrzebujących pomocy (biednym, pokrzywdzonym przez los). Bardzo często przechodzimy obojętnie, albo udajemy, że nie widzimy osób potrzebujących pomocy.
Kolejnym argumentem jest to, że każdy średniowieczny rycerz odnosił się z szacunkiem do kobiet i osób starszych. Obecnie ten szacunek znika. Z własnych obserwacji mogę powiedzieć, że czasami można zauważyć, że młody dżentelmen nie ustąpi miejsca starszej pani, a mężczyzna nie przepuści kobietę.
Można powiedzieć, że jedną z podstawowych cech rycerza był honor. Dzisiaj żyjemy w czasach w których dla wielu liczą się tylko dobra materialne, ale już nie sposób w jaki się do nich doszło. Warto pomyśleć nad powiedzeniem Po trupach do , które trafnie odnosi się do współczesnych ludzi.
Ostatnim argumentem jest to, że każdy średniowieczny rycerz odznaczał się odwagą i walecznością. Dajmy przykład, że jeśli ktoś obraził kogoś imię to sięgał bardzo często po szable stawając do walki na śmierć i życie. Dzisiaj takim zachowaniem mógłby narobić się na śmieszność.
Biorąc pod uwagę wszystkie argumenty jestem przekonana, że w dzisiejszym świecie nie ma prawdziwych rycerzy. A osoby które przypominają cechy zbliżone do rycerskich są krytykowani poniżani, o uważam, że najlepiej jest być sobą i postępować wg potrzeb płynących z serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *