Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Czy warto chodzić do szkoły?

Temat jaki chcę dziś poruszyć jest wart zastanowienia. Czy warto chodzić do szkoły? Uważam, że tak i postaram się przedstawić parę argumentów, za pomocą których przekonam was o wyższości mojego zdania.
Po pierwsze szkoła to nie tylko nauka i ponure lekcje, ale także kontakty z rówieśnikami, żarty na przerwach, a czasem nawet drobne psikusy zrobione nauczycielom.
Po drugie, poprzez tą instytucję możemy dowiadywać się wielu ciekawych rzeczy i rozwijać własne zainteresowania, zarówno na lekcjach, jak i na kołach zainteresowań, które są organizowane prawie we wszystkich szkołach.
Mój następny argument to wycieczki szkolne. Wyjazd do kina czy muzeum z rodziną to przecież nie to samo co z kolegami. Poza tym, aby zorganizować wycieczkę z kolegami „na własną rękę” trzeba np. ustalić termin, z którym często jest problem, bo nie każdemu dany dzień pasuje, a wycieczka szkolna oznacza dzień wolny od nauki bez prawie żadnych komplikacji. Nawet cel wyprawy można czasem ustalić z nauczycielem. Niby to samo, ale w jakże prostszy sposób!
Na zakończenie dodam, że szkoła poprzez rozmaite konkursy i olimpiady przecież „otwiera nam okno na świat”. Startując w konkursie możemy się wykazać, a nasze nazwisko może zobaczyć w gazecie nawet cała Polska! Czy to nie jest wystarczający argument?
Szkołę wymyślił kiedyś ktoś na pewno mądry i popiera ją zdecydowana większość społeczeństwa (w tym również ja, co wynika z powyższego tekstu). A jakieś drobne niedociągnięcia, jak problemy z całkowitym bezpieczeństwem, czy zbyt wysoki poziom nauczania, który uczniom często przeszkadza, nie oznacza potrzeby zlikwidowania czy ignorowania szkoły, ale jej zreformowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *