Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Czy warto się uczyć języków obcych? – rozprawka Bartosz Szczepaniak

Dla wielu ludzi – szczególnie dla Polaków mieszkających za granicą – znajomość języków obcych jest równie ważna jak znajomość języka ojczystego. Moim znaniem odgrywają one znaczącą rolę w życiu codziennym i zawodowym człowieka i tej tezy będę starał się bronić.
Pierwszym, bez wątpienia jednym z najważniejszych argumentów jest fakt potrzeby znania języków obcych w celu znalezienia pracy. W dzisiejszym świecie niemalże we wszystkich zawodach wymagana jest taka umiejętność. Tyczy się to także, coraz popularniejszej, pracy za granicą.
Kolejny argument to ogólna przydatność języków obcych. Szczególnie chodzi mi o język angielski, który staje się coraz popularniejszy, i którego znajomość np. zwalania z konieczności czytania napisów podczas oglądania filmu, pozwala na oglądanie zagranicznych kanałów telewizyjnych, przeglądanie dużo obszerniejszych od polskich, anglojęzycznych stron internetowych. Oczywiście podobnych przykładów jest dużo więcej.
Ostatnim argumentem jest możliwość sprawnego komunikowania się z ludźmi posługującymi się obcym językiem. Szczególnie podczas przebywania za granicą. Jednak z osoby nie znające języka polskiego są także w Polsce i umiejętność porozumiewania się z nimi często może okazać bardzo pomocna.
Z powyższych rozważań bez wątpienia wynika, że postawiona na samym początku teza jest zgodna z dzisiejszymi realiami. Utwierdziłem się w przekonaniu, że w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest czymś przydatnym a czasami wręcz niezbędnym.

Bartosz Szczepaniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *