Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Czy „Zemsta” to tylko nudna lektura?

Czy „Zemsta” to tylko nudna lektura? Moim zdaniem jest to bardzo ciekawa lektura zawierająca komizm postaci, komizm języka i bardzo wiele sytuacji wartych przeczytania. Młody człowiek czytający „Zemstę” wzbogaca swoje słownictwo, które niekiedy bywa bardzo trudne, ale i śmieszne. Czytając tę lekturę, tak jak i każdą inną można się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć a przy tym nauczyć. To wszystko tworzy „Zemstę” w książkę pełną żartu opartą na podstawie bajki, ponieważ kończy się morałem.

Po pierwsze „Zemsta” to komiczna lektura. Zawiera ona dużo scen z żartem. Papkin przechwalający się swoją rycerskością, a w momencie bitwy i przepychanek chowa się gdzieś z boku, lub jego podejście do kobiet, które ignorują jego zaloty on mimo wszystko do nich zaleca się jest śmieszne.
Kolejnym argumentem jest to jak bardzo sąsiedzi są zawzięci. Ani jeden ani drugi, ani Cześnik ani Rejent nie mają na myśli zgody, każdy prze w swoją stronę ze swoim własnym zdaniem. Żaden nie chce ustąpić. I im bardziej są skłóceni tym bardziej ich najbliżsi chcą ich pogodzić. A kiedy dochodzi do wesela Wacława i Klary nie po myśli Rejenta, wszyscy są bardzo radzi, że młodzi przyczynili się do zgody sąsiadów.

Dlatego według mnie jest to warta przeczytania lektura. Jest bardzo krótka więc nie potrzeba dużo czasu poświęcać na jej przeczytanie. I dzięki temu, że jest to dramat to jest bardzo wciągający.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *