Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Demony – Anioły – Zjawy – – – – Co powinniśmy o nich wiedzieć

Rozpoczynając rozdział chciałbym na samym początku opisać czym są poszczególne „duchy”. Jak je można przywołać i jak odpędzić. Dużo łatwiej jest przywołać demona niż go odwołać. Demony aby „przebić się” przez barierę, która oddziela nasz świat od świata astralnego muszą zostać przywołane. Lecz wypowiadanie bezmyślnych, jakichkolwiek słów za wiele nam nie da. Słowa muszą być tak potężne aby mogły „otworzyć” przed demonami drogę, która łączy ich świat ze światem żywych. Przywoływanie tych „ złych duchów” nazywamy czarną magią. Tylko osoby bardzo wtajemniczone i znające się na magii mogą podejmować się ich wywoływania. Ujarzmienie demona nie jest proste, wręcz powiedziałbym, że bardzo trudne. Demon który przeszedł do świata żywych posiada wielką moc, którą będzie wykorzystywał do czynienia zła. Często przy wywoływaniu duchów a szczególnie tych złych dochodzi do opętania, ponieważ osoba wywołująca przeważnie jest słaba i nie zna się na spirytyzmie. Przywoływanie demonów nie kończy się zawsze opętaniem. Czasami udaje się ujarzmić potwora a czasami nie. Bezmyślne wywoływanie może skończyć się rzuceniem klątwy na rodzinę medium lub co gorsza śmiercią osób uczestniczących w seansie. Jeśli poproszony demon nie chce odejść trzeba poradzić się egzorcysty, który będzie usiłował wypędzić ducha na przykład sprowadzając odpowiednika demona z nieba. Ogólnie można powiedzieć, że są anioły w niebie czyli anioły dobra i anioły zła (czyli demony). Myślę, że każdy anioł nad czymś czuwa, opiekuje się kimś lub czymś. Dobry anioł jest największym rywalem demona. Każdy anioł ma swojego rywala w piekle. Duchy mogą ukazywać się w różnych postaciach, na każdej części Kuli Ziemskiej, i o każdej porze dnia i nocy. Osobą, która widzi duchy i ma w jakiś sposób z nimi kontakt nazywamy medium. Medium może je na przykład słyszeć, widzieć lub czuć ich dotyk. Zadaniem tej osoby jest pomaganie duchom, które utknęły między niebem, piekłem, czyśćcem a Ziemią. Duchy ukazują się najczęściej wtedy, kiedy za pośrednictwem człowieka chcą dokończyć niedokończonych spraw za życia. Mogą to być duchy osób kiedyś zabitych, osób które zginęły śmiercią tragiczną lub które są pochowane na nieoświeconej ziemi.

– Czy jest jakaś reguła, jeśli chodzi o to czy można zobaczyć duchy? – często się zastanawiamy.
Myślę, że jest. Trzeba być obeznanym w magii, interesować się tym, czytać na ten temat, praktykować i znać się przynajmniej trochę na duchach.
– Duchów nie należy się bać … – myśli i mówi wielu z nas.
Lecz czy to do końca prawda? Może najpierw zapytajmy ile osób wierzy w duchy? Jestem przekonany, że niewiele. Wiele osób doświadczyło tego, że opuścili swoje ciało fizyczne. Czyli odbyli podróż astralną. Jeśli duch pojawi się nam, a jest to znana nam osoba to raczej nie należy się jej bać. Natomiast jeśli będzie to demon nie należy okazywać mu strachu, ponieważ może nas opętać. Krucyfiks w ręku, czy jakiś obrazek ze świętą osobą nic nam nie da. Demon będzie jeszcze gorzej rozwścieczony. Ma on ogromną siłę i jeśli opęta jakieś ciało, nie chce z niego odejść, ponieważ po opuszczeniu ciała czuje się słaby i łatwo można go pokonać. Najgorszą sprawą byłoby to gdyby ktoś całkowicie otworzył lub uszkodził barierę między światem duchów a żywych. Tysiące duchów mogłaby zniszczyć Ziemię. Byłaby to klęska i obawiam się, że nawet wszyscy egzorcyści nie daliby sobie rady z tymi duchami.
Demony czy duchy aby przesunąć jakiś przedmiot muszą stracić wiele siły, ponieważ aby zrobić tą czynność muszą się skupić.
Różne krzyże, medaliony, amulety odstraszają złe duchy ale również doprowadzają je do szału. Jeden zwykły człowiek nie jest wstanie poradzić sobie z rozwścieczonym demonem.
– Jak można uchronić się przed demonami i złymi mocami? – słyszałem wielokrotnie to pytanie od różnych osób.
– Są duchy, które atakują przez sen, takie sny nazywamy koszmarami. Są duchy, które sprawiają, że chorujemy a są też takie, które straszą – odpowiadałem – Dlatego trzeba zaopatrzeć się w takie przedmioty jak:
· łapacz snów
· dzwonek do zawieszenia nad drzwi
· sól
· świeczki
· kadzidełka
· amulety
Każde z tych przedmiotów łatwo można kupić. W prawie każdym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *