Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Dla kogo jest „Mały Książe”?

Dla kogo jest Mały Książe?
Kto powinien czytać Małego księcia? Myślę, że na pewno nikomu nie zaszkodzi przeczytać tę książkę, wręcz odwrotnie. Na początku wydaje się że ta książka jest dla dzieci. Cienka, zawiera obrazki, tytuł może wydawać się nam że jest ona o przysłowiowym księciu z bajki więc dzieci będą chętnie ją słuchały bądź czytały. Lecz gdy otworzymy i zaczniemy czytać ?Małego Księcia? przekonamy się że jest on nie tylko dla małych dzieci. Książka opowiada o chłopcu który wyrusza ze swojej małej planety i opuszcza swoją różę w poszukiwaniu przyjaciół. Odwiedza kilka planet a raczej asteroidów na których żyje tylko jeden człowiek. Aż wreszcie znajduje przyjaciela. Moim zdaniem ta książka jest dla każdego, który chce się czegoś nauczyć.
Antonie de Sant-Exupery chce przekazać pewne wartości ważne w życiu, na przykład przyjaźń, Autor pokazuje nam jak ważną i trudną rzeczą jest znajdowanie przyjaciół. Mały Książe zanim się zaprzyjaźnił musiał ?przejść? długą drogę i nie zdobył przyjaciela tak od razu. Przyjaciele sprawiają że łatwiej żyć. Przyjaciele przychodzą kiedy odchodzi cały świat, pomagają w problemach, zapełniają luki w naszym istnieniu.
Pokazując niektóre sytuacje życiowe autor uczy tych którzy czasem nie wiedzą jak postąpić czyli młodzież. Nie wiedzą co zrobić ponieważ nie spotkali się jeszcze z pewnymi problemami, nie wiedzą jakie postępowanie przyniesie najlepszy efekt. Mały Książe gdy odwiedza planety zapoznaje się z dorosłymi i ich zwyczajami. Stwierdza jednak, że dorośli są nieobliczalni. Ja zgadzam się z tym wypowiedzeniem ale z drugiej strony bez nich nie byłoby dzieci, bez ich rozsądku pewnie dzieci by zginęły i kto zapewniłby warunki do życia jak dorośli.
Z kolei tym nieobliczalnym dorosłym Autor daje wskazówki co robić by czasami umieć przemawiać w języku dzieci i co by nie być takim dziwnym dorosłym, pomoże zrozumieć świat dzieci.
Podsumowując, ?Mały Książe? Jest dla każdego wiek nie ma znaczenia. Na pewno każdemu ta książka pomoże zrozumieć, że ?Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu?. Na pewno każdy wyciągnie jakieś ważne dla siebie wnioski, zobaczy co tak naprawdę ważne jest w życiu i jak ważne są drobiazgi na które nawet nie zwracamy uwagi bo wydają się nam oczywiste lecz gdy ich zabraknie dopiero dostrzegamy ich wartość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *