Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Dlaczego twórczość Tolkiena cieszy się taką popularnością?

W mojej pracy chciałabym odpowiedzieć na pytanie ,,Dlaczego twórczość Tolkiena cieszy się taką popularnością?”

Pierwszym argumentem, który chciałam przytoczyć, jest ciekawy język, jakim posłużył się John Ronald Reuel Tolkien. Użył takich słów, które wprowadzają nas w niezwykły świat fantasy.

Drugim argumentem jest to, że wielu ludzi może oderwać się od rzeczywistości. Nasz świat często wydaje się nudny i przewidywalny. Dlatego ucieczka do światów stworzonych siłą wyobraźni może dać ludziom wiele przyjemności. Również marzenie, aby stać się kimś innym, przeżywającym wspaniałe przygody: pięknym elfem, silnym i beztroskim krasnoludem, czy potężnym smokiem, poprzez utożsamianie się z bohaterem fantasy, może być chociaż częściowo spełnione. Sam Tolkien wypowiedział się o swoich dziełach: ,,Fantazjowanie jest naturalną czynnością człowieka. Rozumowi ani nie zagraża, ani nie obraża go bynajmniej, ani nie przytępia apetytu nań, pod żadnym pozorem nie zakłóca też percepcji racjonalizmu naukowego. Przeciwnie, im rozum bardziej przenikliwy otwarty, tym bogatsze fantazje zdolne wytwarzać.”

Jedną z zalet fantasy jest to, że każdy znajdzie w niej coś co lubi. Dlatego gatunek ten lubiany jest zarówno przez poważnych profesorów, jak i niewykształconą jeszcze młodzież.

Kolejną sprawą, którą chciałabym poruszyć są niepowtarzalne postacie, które stworzył autor. Zachwycać może nie tylko ich wygląd czy cechy charakteru, ale też własny język i sposób zachowania.

Myślę, że po przeczytaniu tej pracy wiele osób się ze mną zgodzi. Młodzi ludzie, którzy teraz fantasy czytają, będą to zapewne robić również w przyszłości. Do nich dołączą nowe pokolenia czytelników. A że na świecie jest coraz mniej tajemnic, ludzie zawsze będą szukać ich w fantasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *