Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

„Dziewczyna Mistrza gry.” recenzja książki Krystyny Siesickiej.

Dziewczyna Mistrza Gry jest to książka którą napisała Krystyna Siesicka w Warszawie 1997 roku. Natomiast wydana została przezc wydawnictwo Siedmioróg w 2000 r. w Wrocławiu.
W książce Siesickiej wykorzystano reprodukcje obrazów : Edgara Degasa ?Primabalerina i Wielka arabeska?? Joany Miró ? Upside-down figures?. Oraz fragmenty wierszy Stanisława Grochowiaka np: ?Amor i Psyche? , ?Do S?? , ?Modlitwa?, ?Trzy rysunki? czy też ?Zaproszenie do miłości? itp.
Książka ?dziewczyna mistrza gry? opowiada o zauroczeniu dwóch osób. Mariana i Kamil to miedzy innymi głowni bohaterowie tej książki. Są oni przykładem zauroczenia, w jakie często wpadamy, a zarazem nieporozumienia. Miłość bez przyszłości. Flora przyjeżdża do Warszawy, by robić scenografię do sztuki teatralnej. Mieszka u kuzynki – Juty, która wyjechała i zostawiła mieszkanie puste. Okazuje się, że jednak nie do końca. Do mieszkania przychodzi czasem syn Juty – Kamil, z kolegami. Rozgrywana jest tam enigmatyczna gra. Marianna uczy się w szkole baletowej i jest dziewczyną Kamila. Dziewczyna jest zafascynowana sztuką, tańcem, baletem, zwracająca uwagę na wnętrze oraz głębie człowieka. Natomiast Kamil jest pochłonięty światem RPG (role-playing games) jedyną planszą, na której grają uczestnicy tej zabawy, jest ich własna wyobraźnia. Mistrz Gry kieruje się fabułą stworzoną przez siebie lub opartą na specjalnych scenariuszach i musi być najwyższym autorytetem dla graczy.
Bardzo podobali mi się bohaterowie tej książki gdyż byli bardzo podobni to współczesnej młodzieży. Język w jakim została napisane jest bardzo fajny czytając tą książkę czułam jakby ?przemawiała? do mnie. Ilustracje tek książki są bardzo ciekawe ,przedstawiają miedzy innymi baletnice. Wygląd okładki tej wiązki jest również bardzo ciekawy , ponieważ przedstawia on baletnice uciekającą przed deszczem. Dlatego to zachęcam do przeczytania tej książki szczególnie dziewczyną, gdyż ona mówi o za uroczeniu które my często traktujemy jako miłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *