Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Harpagon – postać, która śmieszy, przeraża oraz budzi politowanie

Udostępnij

Myślę, że Harpagon jest postacią, która śmieszy przeraża oraz budiz politowanie.
Przejdę z kolei do argumentów, które potwierdzą postawioną przeze mnie tezę.
Pierwszym weług mnie, najważniejszym argumentem jest to, że Harpagon przez swoje skąpstwo stracił zaufanie dzieci, którego naprwdę nigdy nie posiadał.
Następnym argumentem jest to, że dla pieniędzy potrafił sprzedać kobietę, z która miał sie ożenić – Mariannę. Jest bardzo samolubny myśli tylko o swoim majątku.
Kolejnym istotnym argumentem jest to, że na wszystkim przesadnie oszczędza. Szkoda mu wydać trochę pieniędzy na ubrania, dlatego też chodzi budny, niechlujny, oraz zaniedbany.
Czwartym argumentem jest to, ze służba u Harpagona musi pełnićpodwójną funkcje ( np. Jakub).
Nalezy zwrócić uwagę na to, że pieniadze Harpagona stały sie jego obsesją, kiedy zostaje skradizona szkatułka z pieniędzmi wpada w szał. Oskarża wszystkich o kradzież, nawet dochodzi do tego, że oskarża samego siebie i swoje dzieci. Był zdolny również do popełnienia samobójstwa. Ta scena trochę mnie rozmieszyła, bo po co komuś pieniądze, jeżeli ten ktoś z nich nie korzysta. Harpagon był osobą jakich wiele jest na świecie, które nie chcą wydawać pieniędzy tylko po prostu chcą, aby ,,były” z nimi.
Po przytoczeniu powyższych argumentów mogę stwierdzić, ze Harpagon jest postacią, która śmieszy, przeraża, oraz budiz politowanie


Udostępnij

Wyślij SMS o treści ODBLOKUJ.PDF pod numer 92505

Wpisz otrzymany kod :

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x