Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Harry Potter – charakterystyka postaci.

Harry Potter to główny bohater powieści J.K Rowling pt. ,,Harry Potter i Zakon Feniksa. Jest to młody, czternastoletni czarodziej. Jego rodzice zginęli gdy był jeszcze bardzo mały. Teraz mieszka z ciotką, wujem i kuzynem. Harry uczęszcza do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart.

Chłopiec nosi okrągłe okulary oraz kruczoczarne, zwykle rozczochrane włosy. Odznacza się jasnozielonymi oczami, które odziedziczył po matce. Na jego twarzy uwagę najbardziej przykuwa cienka blizna w kształcie błyskawicy. Harry jest dość niski i chudy jak na swój wiek.

Potter niejednokrotnie wykazał się odwagą i męstwem. Sam stanął do walki z najpotężniejszym czarnoksiężnikiem świata – Voldemortem. W Ministerstwie Magii pokazał także, że zrobi wszystko dla swoich przyjaciół. Nie raz ryzykował własnym życiem, pomagając Ronowi i Hermionie. Charakteryzował się bystrością i sprytem. Nie można powiedzieć, że Harry był opanowany. Wiedział, że nie powinien kłócić się z prof. Umbridge, a jednak emocje go poniosły. Chłopiec wyróżniał się pomysłowością. Wpadł na pomysł, aby do podróży wykorzystać skrzydlate Testrale. Znał też swoją wartość. Postanowił, że nie poprosi Voldemorta o litość i choćby miał umrzeć, zrobi to z godnąścią. Bohater wyróżniał się wrażliwością. Bardzo często użalał się nad sobą. Niekiedy wpadał w ogromną złość. Gdy Bellatrix zabiła Syriusza, jego ojca chrzestnego, chciał odpłacić się jej tym samym. Jednak nie udało się. Kiedyś tak bardzo się zdenerwował, że nieświadomie napompował swoją ciotkę. Jego ważną cechą była ciekawość. Pewnego razu nie mógł jej opanować i zajrzał w myśli swojego nauczyciela. Później tego pożałował. Autorka powiedziała o nim, że był wytrwały. To prawda- tak długo ćwiczył zaklęcie patronusa, aż opanował je do perfekcji. Harry to zdolny czarodziej. Prawie wszystkie zaklęcia wychodzą mu za pierwszym razem. Nie dusił w sobie uczuć i okazywał je. Czasami płakał, innym razem krzyczał i nie wstydził się tego. Pokazał, że potrafi być zazdrosny kiedy jego sympatia umówiła się na bal z kimś innym oraz gdy to nie on, a jego przyjaciele zostali prefektami.

Harry nie miał żadnej rodziny prócz Dursley’ów i Syriusza. Dursley’ów nienawidził, a oni jego. Jednak Syriusza bardzo kochał i był dla niego dobry. Często mamę zastępowała mu pani Weasley, którą także uwielbiał i był dla niej miły. Przyjaciele i rodzina są dla Harrego najważniejsi.

Stosunek Pottera do świata jest nieco pesymistyczny. Ma sowę, którą uwielbia i dba o nią. Zwierzęta są jego przyjaciółmi. Chłopiec lubi przyrodę. Sprawia mu przyjemność siedzenie nad jeziorem czy oglądanie roślin.

Podziwiam Harrego Pottera i uważam go za człowieka godnego naśladowania. Chociaż jak każda osoba ma kilka wad bardzo go polubiłam i chciałabym mieć takiego oddanego przyjaciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *