Wkuwam

„Internet czy książka? Która z tych rzeczy pełni ważniejszą rolę w moim życiu?”

Książki- istnieją od bardzo dawna. Już w starożytności zaczęto je pisać, bo poszerzał wiedzę, przekazywały tradycję. Internet- w XXI w większość społeczeństwa nie wyobraża sobie bez niego życia. Zadaję sobie więc pytanie: Które z tych źródeł pełni ważniejszą rolę w moim życiu? Dla mnie ważniejszy jest Internet.
Aby uświadomić dlaczego jest mi niezbędny, przedstawię kilka argumentów. Uważam, że Internet jest lepszy, bo można przez niego czytać książki, co czyni go takim samym źródłem wiedzy jak książka. Już nie raz zdarzyło mi się, że nie miałam lektury w postaci materialnej, więc czytałam ją przez Internet. Dużym udogodnieniem dla ludzi niepełnosprawnych jest możliwość słuchania książek w sieci. Następnym argumentem jest to, że w Internecie znajdziemy informacje o wszystkim, czego będziemy potrzebowali. Wielokrotnie sprawdzałam to na swoim przykładzie. Zawsze, gdy muszę o czymś znaleźć informację, wchodzę w internetową encyklopedię i szukam. Jest to prostsze, ponieważ wpisuje się nazwę i nie trzeba przeszukiwać całej książki, jak w przypadku zwykłej encyklopedii. Następne zagadnienie to poznawanie nowych ludzi, możliwość wymienienia z nimi swoich poglądów, dyskutowania o nich Np. na forach. Często odwiedzam fora o tematyce jeździeckiej, ponieważ mnie to interesuje. Mogę wtedy wymienić się doświadczeniami, zasięgnąć rady nowopoznanych ludzi. Teraz z kolei przejdę do robienia wielu czynności nie wychodząc z domu. Mam na myśli tu robienie zakupów, rezerwowanie wczasów, płacenie rachunków. Jest to bardzo potrzebne i przydatne dla wiecznie zapracowanych ludzi, którzy nie mają na nic czasu. Są to funkcje które obojętnie jak musimy wykonać, a Internet nam to tylko ułatwia. Przykładem tego jest prawie cała moja rodzina. Rodzice zawsze rezerwują miejsca w hotelu, kupują bilety na samolot. Dziadkowie natomiast płacą rachunki, nie wychodząc z domu. Ja sama korzystam z tego jeszcze w małym stopniu, np. czasami robiąc zakupy, albo sprawdzając rozkłady jazdy autobusów. Na zakończenie powiem o bardzo łatwym i szybkim porozumiewaniu się ze znajomymi. Prawie 80% użytkowników ma najpopularniejszy polski komunikator- Gadu Gadu. Ja zawsze gdy wróce ze szkoły, włączam komputer i rozmawiam z przyjaciółmi, bez konieczności dzwonienia i płacenia.
Podsumowując- Internet pełni ważną rolę w moim życiu, bo to z niego korzystam najczęściej. Jest bardzo przydatny i staje się powoli nieodłącznym elementem mojego życia. Należy jednak pamiętać o zagrożeniach które są z nim związane.